1. Lima, Peru: Kedysi bolo toto mesto len zastávka na trase k Machu Picchu, no dnes si hlavné mesto Peru zaslúži plnú pozornosť cestovateľov. Gastronomické hlavné mesto Južnej Ameriky, Lima, ponúka jedlo pre konkurenciu vo svete. Je jedným z miest, kde môžete ráno surfovať po vlnách a stráviť divokú noc v meste, až do skorých ranných hodín.
  2. Kapské mesto, Južná Afrika: Kapské mesto si vo svete drží dobrú povesť výrobcu kvalitného vína. Mesto však upútalo svoju pozornosť nedávnym otvorením múzea súčasného afrického umenia. Na horných poschodiach navyše nájdete hotel s výhľadom na záliv aj mimo neho. Chlad sa vyskytuje skôr na miestach, ktoré ležia na severnej pologuli, no Kapské Mesto sa kúpe v teplom slnečnom svetle až do neskorého večera, čím sa objavovanie krajiny stáva ešte atraktívnejším.

kompas

  1. Hočiminovo mesto, Vietnam: Ak ste milovníkom cenovo dostupných destinácií s neuveriteľnou kultúrnou scénou, vaša voľba je jasná. Prekvitajúce hospodárstvo prinieslo do mesta obrovskú energiu, hmatateľnú hneď, ako opustíte letisko. Jednou z obľúbených aktivít môže byť aj túlanie sa po mestských štvrtiach alebo skrytých uličkách pri hľadaní pouličného jedla a prejavov verejného umenia.
  2. Austin, USA: Neboli to len teplé zimy a brilantné grilovanie, ktoré pomohli mestu Austin v Texase zdvojnásobiť jeho populáciu v rokoch 2000 až 2010. Hudba, jedlo a technológie, toto veľkomesto rastie každú jednu minútu a je jedným z top miest v svete podnikateľov.
  3. Porto, Portugalsko:Druhé najväčšie mesto Portugalska, prímorský raj, je nutnosťou návštevy pre tých, ktorí sú posadnutí dobrým jedlom a neodolateľným dizajnom. Vinohrady na severe predstavujú nádherné miestne toky vína. Čo sa týka umenia a dizajnu, Porto ponúka všetko od tradičných textílií až po súčasné koncepty.

turistika

  1. Oaxaca City, Mexiko:Hlavné mesto mexického juhozápadného štátu Oaxaca, je mesto ponorené do pôvodnej histórie a kultúry – dodnes sa tu hovorí 17 jazykmi. Oaxaca vypáli vaše chuťové poháriky a zvyšok vašich zmyslov. Miestne vyrábaná keramika, výšivka a ručne tkané koberce sú len niektoré z remesiel, ktoré tu nájdete. S pomerne miernym počasím po celý rok, nie je nikdy zlý nevhodné obdobie pre návštevu tohto mesta.