World wide web, väčšine bežným užívateľom nehovorí veľa. Možno tak že to má niečo s internetom ale to je tak akurát všetko. Nie, nemusíte mať obavu. Nebudeme váš skoliť, dokonca vás nečaká iba ďalšia nudná prednáška z dejepisu. Síce je pravda že tak dôležitá vec ako je web by si už v dnešnej dobe zaslúžila svoje miesto napríklad aj na hodinách dejepisu. Tu sa ale ničoho takého obávať nemusíte. Skôr vám v jednoduchosti ukážeme ako web zmenil naše zmýšľanie a svet okolo vás.

telefon
 
Vzdelanie. Vzdelanie, hoci sa to nezdá je možné zaradiť hneď na začiatok. Pretože niektorý si istotne pamätáte keď jediným zdrojom informácií keď ste boli malý boli detské knižky s obrázkami zvieratiek. No dobre, bola tu ešte televízia, ale nie každý mal káblovú televíziu. Dnes už malé deti akonáhle zvládnu prvé kroky a vedia vysloviť nielen mama a tato. Vedia čo je tablet, a ako sa používa. A tak majú rodičia viac práce s tým aby svojím pokladom skôr zamedzili prístup k určitým informáciám ako naopak.  

Práca. Nuž, nastala doba dátová. A treba sa tomu prispôsobiť. Kým kedysi platilo čím viac remesiel vieš tým sa budeš mať lepšie, dnes to neplatí. Dokonca by sa dalo povedať že dnes čím viac jazykov vieš tým lepšie. Samozrejme teraz máme na mysli programátorské jazyky. Už pri hľadaní vami vysnívanej práce nemusíte zo sebou nosiť celú kartotéku dokumentov kde ste pracovali a čo viete. Všetko to stačí napísať do online dotazníka. A na pohovor tak môžete prísť svieži, a bez obáv či sa tej druhej strane zapáčite.

Nakupovanie.Predstava že dnes neexistujú online predajne snáď ani neprichádza v úvahu. Nakupovanie v kamennej predajni má určite svoje čaro. Ale ruku na srdce. Nie je jednoduchšie v niektorých prípadoch nakúpiť pohodlne z domova.

technologie

Sociálny status.V dobách dávnych ste vedeli kto na čo má podľa toho ako sa obliekal, ako býval či aké mal auto. Dnes už to nie je úplne tak pravda. Dnes určuje vaše postavenie v spoločnosti internet. Presnejšie, sociálne siete. Je to síce zarážajúce ale množstvo ľudí dnes tomu čo vidí na takýchto sieťach aj verí a je to pre nich svätá pravda. Z toho dôvodu by ste mali byť opatrný čo tam pridáte a ako sa prezentujete. Pretože internet nezabúda. Stačí jedna zlá fotka a život sa vám môže zmeniť na nočnú moru. Alebo naopak stačí jedna skvelá fotka s výstižným komentárom a stanete sa hviezda. Preto majte na pamäti, a to že všetkého veľa škodí. A na internete to platí dvakrát.