V prípade energetickej triedy novostavby, ktorá musí byť podľa novej legislatívy najvyššie hodnoty A0, čo predstavuje vysoko úspornú nízko nákladovú domácnosť sú eliminácie energií, ktoré využívame vo svojich domácnostiach. Energie, ktoré spotrebuje domácnosť na ohrev teplej vody či vykurovanie miestností nie sú na rozdávanie a preto sa viacero odborníkov zhodlo, že je potrebné urobiť rázny krok na to, aby boli tieto energie nižšie. Spôsob úspory energie v domácnosti spočíva v nižšom vykurovaní, alebo technológiách, ktoré za svoju prevádzku spotrebujú menšie množstvo energie.

energetické triedy

Preto sa rieši aj obnova starších nehnuteľností. Zatiaľ čo pri starších nehnuteľnostiach sa neriešilo či vaša domácnosť bude mať spotrebu energetickej kategória A alebo D, dnes už aj samotný ľudia chcú mať energie čo najnižšie, aby si zabezpečili nižšie mesačné splátky. Vďaka moderným technológiám akým sú tepelné čerpadlo, vzduchotechnika či vykurovanie pomocou krbu dokážete ušetriť nielen energiu, ale aj peniaze pri mesačných platbách. Pri obnove staršej nehnuteľnosti sa vám rekonštrukcia určite oplatí, pretože návratnosť pri ušetrených platbách za energie je vysoká. Ako však prípade obnovy či kolaudácia novostavby postupovať?

energetické triedy

Na to, aby ste vedeli akú máte energetickú triedu, či čo všetko potrebujete aby ste energetickú triedu A0 dosiahli je potrebný energetický certifikát. V energetickom certifikáte sú zohľadnené všetky úkony vo vašej domácnosti, ktoré spotrebujú energiu. Tieto spotreby sa zisťujú pomocou špeciálnej modernej termo kamery na základe čoho je vyhotovený samostatný energetický certifikát a energie sú zaradené do energetickej triedy. Či už vás čaká kolaudácia novostavby alebo plánujete obnovu staršej nehnuteľnosti, energetický certifikát by mal byť pre vás samozrejmosťou. Vyžiadajte si cenu energetického certifikátu.