Pamätáte si na časy, ktoré už dávno pominuli ? Na ten čarokrásny detský úsmev za darovanú hračku, za nezabudnuteľné zážitky vonku, či malú sladkosť ? áno, tento vek bol naozaj super. Šantili sme sa na detských ihriskách zatiaľ čo sa naše mamičky a oteckovia snažili nájsť nám zábavu na celý deň. Vedeli by ste si predstaviť detstvo bez hier, hračiek, či vypúšťanie obyčajného šarkana počas veternej jesene ? Ja veru nie. No dnes majú deti oveľa väčší výber a rodičia to tak majú ľahšie. Náš svet ovládla technológia. Všade, kam sa naše oči pozrú vidia nejakú časť elektrotechniky – dotykové mobily, tablety, prenosné reproduktory fungujúce na bluetooth schované v štýlových ruksakoch. Deti majú všetko, čo si od starších zaželajú. Nie však každé dieťa môže vlastniť kopu vecí, ktoré stoja rodičov tisícky eur. Preto sú tu aj hračky, ktoré sú prístupné pre všetky cenové kategórie, čiže pre všetky sorty ľudí – či chudobných alebo bohatých. Naučme deti vážiť si každú hračku, každý kúsok zábavy alebo obyčajnú sladkosť.

dítě

Nevychovávajme rozmaznané deti, čo z nich potom vyrastie ?
LED jojo
Pamätáte si na staré jojo, ktoré ešte určite máte odložené niekde na povale ? Tak také sa vyrábajú doteraz a ešte v lepšej kvalite a za cenu, ktorá sa v skutku oplatí ! Vráťte sa do dávnych čias kedy obyčajné jojo dokázalo zabaviť aj na celý deň. Dnes je tu jojo síce s pridaním svetla po jeho bokoch, no o to väčšia s ním bude zábava ! LED jojo by malo aj vydržať dlhšiu dobu a byť menej poruchové – nie také, na aké sme boli zvyknutí my. Zakrátko sa pokazilo a my sme mali po zábave. To tu nehrozí, veď žijeme v dobe, kedy sa zlepšili veci o tisíc percent !

blok

Drevo
Na prvý pohľad riadna hlúposť, ale stačí zapojiť svoju fantáziu. Drevo nájdete hocikde – v prírode, pri paneláku, dokonca aj na záhrade u vás doma, či pri rodinnom krbe. Drevo samozrejme opracujete, nedáte ho hneď dieťaťu ako psovi. Záhada je v tom, že čo mu z neho vystrúhate. Koníka alebo psíka ? No, to je už trošku otrepané, ale aj to sa ráta za nápad. Dnes sa deti rady hrajú s niečím, čo posúva ich logické myslenie dopredu a ani si to neuvedomujú. Čo tak vystrúhať im z nich nejaký hlavolam ? Existuje už aj človeče vystrúhané z dreva a ak ste domáci kutil, čo vám môže stáť v ceste za šťastím vlastného dieťaťa ? Nepohrdne určite ani dreveným vláčikom, či bábikou. Môžete mu vystrúhať aj niečo, čo si zaželá. Prekvapenie sa o to viac stupňuje !