Stále pribúdajú ľudia pracujúci všade inde než v svojej rodnej domovine. Prečo by ostávali doma, keď sa nevedia z takého platu postarať sami o seba nie ešte o svoju rodinu ? Je to pre nich ideálnym riešením v otázke vyhýbania sa chudoby. Zostáva už len otázka na všetky dievčatá a pracujúce ženy : Oplatí sa cestovať do zahraničia a zarobiť si prostredníctvom opatrovania vyššiu mzdu a mať lepšie podmienky ako na Slovensku ? Mnoho ľudí totiž ospevuje našich susedov – Rakúšanov, ktorí našu prácu ospevujú a dajú sa vám bohato odmeniť. Je to pravda alebo zas jeden človek povedal.. ?

stará žena

Takže je to takto. Výška čistej mzdy sa nedá zrovnávať s bežnou výplatou Slováka. Je pravda, že v zahraničí sa žije lepšie, lenže háčik je v tom, že tam máte drahšiu stravu spolu s ubytovaním. Nie je to také jednoduché, že sa postaráte o dvoch starčekov a prídete domov z obrovským obnosom peňazí ! Starostlivosť, hlavne o starých ľudí sa pohybuje len o štvrtinu čiastky, ktorú bežne zarobíte za takú prácu doma. Navyše, ak ste v inej krajine, lepšie sa vám žije ak ovládate aspoň jeden z najpoužívanejších jazykov sveta – angličtina alebo nemčina.

dívka

Takže ak ste v škole nedávali na hodinách cudzích jazykov pozor a pozdávalo sa vám skôr vyrušovať na hodinách, nepočúvať alebo si nájsť počas priebehu tak dôležitej hodiny inú zábavku, spravili ste chybu. Nie len preto, že sa jazyk v druhých krajinách zíde, ale aj pre všeobecné vedomosti a možnosť získania vyššej sumy peňazí za výkon práce, ktorý by ste mohli absolvovať aj u vás doma. Stačí len chcieť, no vy ste vtedy bohužiaľ nechceli. Ďalej je veľkým plus ak vás baví spoznávať iné krajiny a cestovanie. V tom prípade, ak nemáte založenú rodinu sa vám možno pošťastí tam. Za negatívne sa považuje to, že je ťažké zohnať si vo svete prácu vyhýbajúc sa agentúram. Kedysi to bolo ľahšie, veď si poviete – som opatrovateľka, pracujem na živnosť, načo mi bude nejakú hlúpa agentúra, ktorá ma ešte oberie o zárobok ? No, čuduj sa svetu, agentúry veru vedia toho, čo sa týka finančných podvodov dosť. Niektorí ľudia sa sťažovali, že pri opatrovaní na nich boli vulgárni a nechceli s nimi spolupracovať – áno, hovorí sa o osemdesiatročných starčekoch a starenkách !

Nebláznite a ostaňte doma. V zahraničí sa dá zarobiť, ale nebude z vás nikdy milionár. Zapamätajte si, že aj tu sa dá zarobiť dobrý peniaz, len treba vedieť, ako na to. Múdry človek si vie vybrať, a ak ním ste vyberiete si dobre ohodnotenú prácu blízko vašich domovov. Nebudeme predsa naše voľné pracovné miesta obsadzovať Poliakmi a Srbmi, ktorí sú ochotní zodrať sa z kože za pár korún.