Možno by sme si mysleli, že doba televíznych seriálov končí a začíname si zvykať na internetové videá, streamovanie, Netflix,… ale pozor! Slováci ešte stále zostávajú verní televíznym seriálom, aktuálne ich oslovila novinka na Markíze, seriál Sestričky a hneď po nich si vysokú sledovanosť drží Talent na JOJ-ke. Na základe týchto zistení tak možno usúdiť, že u slovenských divákov bodujú a zároveň si konkurujú predovšetkým tieto dva seriály. Legendárnou stálicou však zostávajú markizácki Susedia. Podarí sa Sestričkám zosadiť túto stálicu a vytvoriť tak nový rekord? To zrejme budeme môcť usúdiť až po určitej dobe, zatiaľ však k tomu majú všetky predpoklady a to predovšetkým na základe vysokej sledovanosti prvých častí.

sledování

Možno si pamätáte na seriál Milenky. V podobnom duchu a sa totiž predstavil i príbeh deja Sestričky. Predloha sa však v prvom rade inšpirovala škandinávskym Syke, čiže áno, bola odpozeraná zo zahraničia, nejde tak úplne o originálny nápad. Zápletky, charakteristika postáv i podoba príbehu tak už vopred bola tvorcom viac-menej poskytnutá, stačilo sa len správne inšpirovať. Navyše vieme, že seriály z lekárskeho prostredia bodujú hlavne v zahraničí, kde zohrávajú divácku senzáciu a to už niekoľko rokov, možno dekád.

Zdá sa tak, že tvorcovia vsadili na správnu kartu a podobný zážitok tak konečne poskytnú i tuzemskému divákovi, ktorý ho možno ocení v takej istej miere. Dej z prostredia nemocníc navyše poskytuje široké možnosti postáv, ako aj osudov a zvratných udalostí.

ovladač

Možno už tušíte alebo viete, že ide o žáner dráma, čo hrá tvorcom (i divákom) a celej pestrosti deja do karát takisto, navyše sa môžeme dovtípiť, že sledovanosť dramatických udalostí sa stane diváckou drogou. Budú mať tendenciu prežívať osudy televíznych hrdinov v každej epizóde, najmä ak tá predchádzajúca skončí nevysvetlenou či šokujúcou udalosťou.