Štrbské pleso je vyhľadávanou turistickou „atrakciou“ už veľmi dlho. Každý deň ho navštevujú turisti zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Poľska, no započujete tu aj nemčinu, ruštinu a angličtinu. Niet sa prečo čudovať. Štrbské pleso je ideálnym východiskovým bodom pre turistické ciele v Tatrách – k rôznym plesám, sedlám, vrcholom.zasnežené Štrbské pleso.jpg
Nebudem sa tu nudiť, ak nejdem na turistiku?
Odpoveď znie určite nie. Samotný komplex rôznych hotelov ponúka množstvo zábavy, oddychu, wellness pobytov či atrakcií pre Vaše ratolesti. Nájdete tu veveričí lanový park, ktorý sa skladá z dvoch okruhov – menšieho a väčšieho. Vyskúšať ho môžu Vaše deťúrence, ale aj dospelí, je určený pre kohokoľvek odvážneho. Ak sa teda nebojíte výšky a rôznych prekážok vo výškach je tento veveričí lanový park tým pravým orechovým.
Štrbské pleso ponúka neuveriteľný pohľad na Tatry
Ak ste na Štrbskom plese ešte neboli a neviete, ako sa tam dostať, ponúkame Vám odporúčanie. Ak sa chystáte autom, nie je problém, do navigácie zadáte iba „Štrbské pleso“ a ste tam. Ak sa však chystáte vlakom, vystúpiť musíte v obci Štrba. Prejdete do budovy stanice, vyjdete hore schodmi k nástupišťu pre zubačku. Zubačka Vás vyvezie hore k Štrbskému plesu každú polhodinu Už po vystúpení z nej sa Vám naskytá nádherný pohľad na Tatry pozývajúci Vás skúmať nepoznané.člnkovanie na plese.jpg
Člnkovanie na jazere
Ak sa Vám zdá prechádzka okolo jazera nudná, málo romantická alebo preplnená turistami, doprajte si súkromie v podobe člnkovania na jazere. Nestojí veľa, no romantika je zaručená. Ak by ste preto chceli prekvapiť svoju polovičku, nadšenie je zaručené!
Na skok k Popradskému plesu
Ak už budete na Štrbskom plese, máte to na skok k plesu Popradskému. Nedá sa povedať ktoré je krajšie, zaujímavejšie alebo výnimočnejšie, každé pleso a každú prírodný úkaz v Tatrách má osobitné a originálne čaro. Tak už viac neváhajte a vybehnite do prírody.