Takmer všade, kde už dnes prídeme máme prístup aj na internet, na ktorý sa vieme zadarmo alebo jednoducho tak, že si vypýtame priradené heslo pripojiť a surfovať zadarmo, koľko len chceme. Internet v poslednej dobe ovláda naše životy a používame ho všade, kam sa len pohneme, dokonca bez ohľadu na to, či máme 10 rokov alebo 70. 

sms.jpg

Sociálne site, blogy, videá, e-shopy. To všetko a oveľa viac nás drží neustále on-line. Pripájame sa, nech sme takmer kdekoľvek a nedáme si pokoj dokonca ani na dovolenke. Isté štúdie dokonca potvrdzujú, že dnešný priemerný človek je natoľko závislý na svojich elektronických zariadeniach, že ich nedokáže pustiť z ruky dokonca ani počas dovolenky, de si od nich plánoval oddýchnuť.
Samozrejme, že nám tieto malé, ale aj väčšie vecičky život veľmi zjednodušili, treba však povedať a priznať si, že občas s nami vedia aj pekne manipulovať a dokonca nejeden krát sa kvôli ich požívaniu cítime aj veľmi zle. Treba preto rozlišovať, na čo sú nám dobré a prospešné, ale byť si aj plne vedomí toho, kedy už je toho dosť a začínajú nám naopak robiť zo života malé, elektronické peklo. Ak napríklad prehnane navštevujete sociálne siete, alebo kontrolujete stav svojich followerov, je potrebné si priznať, že to nie je úplne v poriadku.

signál.png

To, že sa dokážeme pripojiť kdekoľvek a kedykoľvek má dve stránky, dobrú aj zlú. Na jednej strane, nás vie hocikto kontaktovať, keď je to potrebné, na druhej je potrebné si uvedomiť, či je to skutočne výhoda. Sú totižto prípady, kedy ide o prácu a ak nám napríklad napíše šéf na dovolenku, vie nám ju to pekne pokaziť. Aj napriek tomu, že vieme že nás táto práca čaká až po vrátení domov, budeme nad ňou pravdepodobne neustále premýšľať, čo nám bude spôsobovať nemalý stres.
Nezabúdajme teda na to, že občas je potrebné aj od týchto vymožeností si oddýchnuť a jednoducho ich odložiť bokom. Na svete sú predsa aj krajšie a jednoduchšie veci, ktoré majú svoje čaro aj bez používania internetu.