V posledných rokoch sa nie málo financií dáva do infraštruktúra a do staničných priestorov. Mestá  sa snažia, aby stanica v ich meste vyzerala  pekne. Investujú sa milióny euro  z našich spoločných prostriedkov.stanice.jpg

Prerábajú sa, zdokonaľujú, zlepšujú služby obyvateľstvu a cestujúcim. Jednoducho  majú snahu skrášliť vstupné brány miest. Kultúrnosť a estetika aj na stanici..

  • Vizualizácie  projektov vyzerajú fantasticky
  • Prevedenie nie zriedka prevýši očakávania

 V čom je teda problém ? Prečo je dôvod  byť nespokojný ?
 V rámci prílišnej liberalizácie  a zlého vysvetľovania si pojmu demokracia sa totiž na všetkých staniciach stáva , že sú bydliskom a denným útočiskom bezdomovcov a skrachovaných existencií.
 
Posedávajú v krásnych nových priestoroch aj pred nimi, spia, robia neporiadok.
 
Postavili sme im skrátka za ťažké milióna nás všetkých nie novú stanicu pre cestujúcich, ale luxusný útulok pre  ľudí z okraja spoločnosti !
 Nemajú právo sa tam zdržiavať ? Podľa mňa nie ! Ak nikam necestujú- čo je evidentné, tak nemajú právo  využívať priestory slúžiace pre cestujúcich !bezdomovec.jpg

  • Ako to riešiť ?
  • Vyhnať ich zo staníc aj z priestoru pred stanicou ?

Príde Vám nesprávne, až priam surové ak by ich policajti vyhnali  z priestorov pred stanicou a zo stanice  ?
A nepríde Vám  nespravodlivé, ak sa z Vašich aj mojich daní postaví krásny priestor a niekto ho už svojou prítomnosťou  znehodnocuje ?  Bezdomovci, alkoholici, feťáci- smrdia, znečisťujú priestor, otravujú  cestujúcich idúcich do práce, alebo návštevníkov mesta .Aj v novej stanici má byť problémom  pre slušného občana čakať na autobus, vlak?
 Nielen budujme stále nové, krajšie, drahšie- ale riešme problém, ktorý spôsobuje znehodnocovanie nášho spoločného mestského majetku !
Nevidím iné riešenie ako  vyhnať živly  zo staníc ako  sprísnenými pravidlami pre vstup do priestorov stanice iba pre majiteľov platných cestovných lístkov a sústavnými obchôdzkami policajtov, ktorí budú vyháňať z pred staníc a zo staníc spodinu spoločnosti. Že to stojí peniaze ? A výstavba  sústavne nových staníc a ich upratovanie je zadarmo ?