Každý deň sa vraciame domov a akosi samozrejme očakávame, že tam bude príjemne a pokoj. Oddychujeme a trávime čas s najbližšími v priestoroch, kde spolu žijeme, preto máme záujem na tom, aby to boli priestory bezpečné z každého hľadiska. Protipožiarna odolnosť konštrukcií by mala byť základ.

žena, dvere

Na trhu fungujú spoločnosti, ktoré ponúkajú možnosti a riešenia na realizáciu bezpečných požiarnych uzáverov kam patria okná, dvere, steny alebo celé fasády. Jednou z nich je spoločnosť ALUPROF, ktorá prichádza so systémami s certifikátmi z renomovaných inštitútov a základ tvoria práve systémy protipožiarnych konštrukcií. Ide o kvalitné a moderné výrobky z hliníka, ktoré sú vhodné ako pre jednoduché zasklenia, tak aj pre izolačné sklá a takisto prešli skúškami v spomínaných svetových inštitútoch, aby potvrdili ich spoľahlivosť a odolnosť proti požiarom.

Firma zabezpečuje dodávku protipožiarnych dverí lmmont.sk, ktorých systém je vybavený množstvom ďalších špeciálnych súčastí ako sú ohňovzdorné vložky a podobne. Aj sklá, ktorými sa dvere zasklievajú, boli odskúšané a tiež spĺňajú požadované kritériá.

otvorené biele dvere

V súčasnosti medzi najznámejší a spoľahlivý systém s požiarnou odolnosťou patrí systém MB-78EI, ktorý dovoľuje vyrábať tieto prvky:

  • Protipožiarne okná s odolnosťou EI15-EI90
  • Protipožiarne dvere s odolnosťou EI15-EI90
  • Automatické protipožiarne dvere s odolnosťou EI15-EI30
  • Protipožiarne steny s odolnosťou EI15-EI90

Táto konštrukcia je zostavená z 3-komorového hliníkového profilu s prerušeným tepelným mostom a jej konštrukčná hĺbka je 78 mm a pozostáva z viacerých prvkov ako je napríklad špeciálne ohňovzdorná vložka a podobne. Zasklenie v systéme je možné v rozsahu od 8 do 49 mm, čo umožňuje osadiť do nich jednoduché, ale aj izolačné sklá. Celý systém bol odskúšaný a je certifikovaný. Cena dverí je len orientačná, každá položka totiž zahŕňa aj iné faktory, napríklad špeciálne vybavenie či nutnosť výroby atypických rozmerov a podobne.