Predstavte si priestory a interiéry, ktoré by boli prázdne. Domácnosti, podniky a pracoviská bez doplnkov a súčastí. Takéto priestory by boli k ničomu, preto ich v každom prípade zaplníme potrebným nábytkom a tiež interiérovými dverami. Dvere v interiéroch totiž dokážu vizuálne a funkčne rozdeliť miestnosti, zároveň im poskytnúť potrebné izolačné vlastnosti.

Pri nesprávnom výbere vnútorných dverí sa ale najmä v rozmerovo menších miestnostiach môže stať, že následne budeme trpieť nedostatkom voľného miesta. Už len samotné krídlové otvárania totiž z priestoru zaberie viac, než by bolo potrebné. Potom ďalším faktorom je aj to, že s takýmto rozdelením miestností môže vzniknúť nezdravá tma a zlá viditeľnosť. Najmä ak v konkrétnej časti bývania nemáme prístupné okná.

okná, dvere

Všetky tieto negatívne faktory sa ale dajú funkčne vyriešiť v prípade, ak súčasťou bývania budú sklenene posuvne dvere, čo sa mimochodom používajú napríklad aj v kanceláriách, obchodných centrách a podobne. Svoje miesto však z vyššie spomenutých dôvodov nachádzajú aj v radových domácnostiach. Predovšetkým však v tých, čo si potrpia na určitú módu a štýl. Na prvý pohľad si všimneme ich nenahraditeľne estetický dizajn, ktorý sa sám o sebe podpíše pod potrebnú modernizáciu. Potom sú to ale aj ďalšie vizuálne a optické vlastnosti.

Veľa ľudí pri nich oceňuje, že ide o sklo a teda vravíme o jeho schopnosti opticky zväčšovať, čo je ďalšia originálna stránka, ktorú nám v prípade dverí vedia poskytnúť len tie sklenené. Rovnako tak aj schopnosť prepúšťať miestnosťami denné svetlo. Priestory budú zdravo presvietené, čo sa pozitívne podpíše nielen pod lepšiu viditeľnosť, ale aj pod našu psychickú kondíciu.

dvere, hala

Potom je oceniteľný aj faktor, ktorý súvisí s otváraním respektíve so spôsobom, akým sa takéto dvere otvárajú.

  • Posuvné otváranie je najlepšou voľbou v prípade menších miestností a vtedy, ak potrebujete ušetriť každý centimeter štvorcový.