Financie, financie a ešte raz – financie. Točí sa okolo nich svet, slúžia na dobré veci, ale aj na zlé. Aký vzťah k nim však máte vy? Beriete ich ako neodmysliteľnú súčasť vášho života, alebo len ako nutnosť, bez ktorej by ste nemohli uspokojovať svoje základné potreby ako hlad, smäd, či spánok?
Peniaze ako také sú v podstate len prostriedok na dosiahnutie toho, čo si zaumienite. Dôležitým sa stáva to, ako k peniazom pristupujete. Či sú pre vás všetkým, alebo máte v živote iné hodnoty ako neustále sa naháňanie za zárobkom. Samozrejme, je pochopiteľné, že ľudia, ktorí sú v zlej situácií a potrebujú peniaze na bývanie, jedlo a podobne, budú robiť všetko pre to, aby ich zarobili. Ak ste však v situácií relatívne stabilnej, ste zabezpečený a aj napriek tomu sa naháňate stále za vyšším a vyšším zárobkom, nie je to úplne v poriadku.

dotykový displej.jpg

V prvom rade si treba uvedomiť, že hoci za peniaze si môžete kúpiť najdrahšie autá, domy, dovolenky, šperky, či oblečenie – sú to len dočasné materiálne výdobytky, ktoré vás neurobia skutočne šťastným. Na to sú tu iné hodnoty, ako láska, priateľstvo, rodina a podobne. Samozrejme, ak vám robí radosť cestovanie a peniaze do toho investujete, je to len a len správne. Dôležité je vedieť, do čoho a koľko peňazí investovať, aby ste z toho mali úžitok a dobrý pocit.

svoboda.jpg

Peniaze nie sú všetko, ale zároveň sú v dnešnej dobe prostriedok, ktorý nám ľuďom sprístupňuje rôzne vymoženosti, či už sú to základné veci na ľudské žitie, alebo iné, nie až tak potrebné veci, ktoré slúžia najmä na radosť a dobrý pocit. Mať peniaze nie je zlé, ale nesmiete sa stať ich otrokom a najmä nesmiete zabúdať na skutočné hodnoty, ktoré v živote máte. V istých životných momentoch sa totiž môžete ocitnúť úplne sami a žiadne peniaze vám nevynahradia čas strávený s ľuďmi, ktorých máte radi.