Či už sú to filmy alebo seriály, rôzne články, príbehy alebo knihy, ktoré sa venujú tejto problematike, tak ako obeť skoro vždy vystupuje dievča. Dievčatá sú častokrát rozdeľované na obete a tie, ktoré týmto obetiam ubližujú. Vždy tam chlapci vystupujú len ako bočný objekt, alebo ako tí, ktorí tieto záležitostí neriešia, pretože ich považujú za babské. V skutočnosti to však môže byť úplne naopak. Dievčatá sú skôr toho typu, že keby sa aj náhodou udeje niečo takéto, tak sa s tým niekomu zveria. Avšak chlapci si tento problém nechávajú pre seba.

zoufalost

O tom aké to je závažné, myslím, že ani nemusím hovoriť. Tento problém môže mať neskutočne zlý vplyv na psychiku tohto dieťaťa. Potláča to jeho schopnosti, rozvoj. Tento jedinec stráca vieru v samého seba, rieši iba to, čo si myslia ľudia okolo neho, a vôbec sa nepozná.
Je síce pravda, že v niektorých prípadoch si sem tam za to môžu sami. Ale predsa len by si mal každý z nás uvedomiť, že keby je toto vykonávané nám, sme odstrkovaní, tak by nám to nebolo vôbec príjemné. Veľmi ma to mrzí, lebo koľkokrát si to tí, ktorí danej osobe ubližujú, najprv ani neuvedomujú.

šikana

Môže to byť sprevádzané buď vzhľadom, alebo aj oblečením. Možno kvôli zlej finančnej situácii. Toto je už prípad, kedy si to ľudia naozaj nezaslúžia. Tí, ktorí šikanujú obete môžu zájsť až k fyzickému násiliu, kedy danú osobu pravidelne mlátia, alebo môže ísť aj o kradnutie nejakých vecí, peňazí.
Toto bolo však skôr čo sa týka mladšej vekovej skupiny. Človek by ani neveril, že sa toto môže diať dokonca aj v dospelosti. Vtedy to už však nenazývame šikanou, ale skôr domácim násilím a podobne. Čo už je teda naozaj závažný prípad. Stále je to však to isté. Celé je to založené na ubližovaní druhej osobe.
My, ľudia, dokážeme byť naozaj zlí. Šírime nenávisť okolo seba, zákerné pohľady, samé reči, ktoré ani nemusia byť pravdivé. Znižujeme svoju úroveň pomaly naozaj smerom nadol. Prečo si nepriniesť do života viac lásky a úsmevov? Pomáhajme si, podporujme sa. Nie presný opak.
Samozrejme, je na každom, čo si vyberie. Či pomoc, alebo ubližovanie.