Naša matka Zem sa nevolá matka len tak pre nič, za nič. Dostala taký názov pretože vďaka nej tu žijeme. No žiaľ mnohí ľudia, ktorí vidia len peniaze ju neuveriteľným spôsobom ničia. Ale nie len veľké firmy, ktoré vypúšťajú do prírody odpad a znečisťujú prostredie. Bohužiaľ ani my bežný ľudia stále nedokážeme myslieť na to, že čo sa stane ak ten špak necháme len-tak ležať na zemi alebo tú plastovú fľašu odhodíme von z okna pri jazde autom. Ale dnes nebudem hovoriť o prasačích zvykoch niektorých ľudí. Mám namysli šetriť lesy a prírodu vďaka využívaní elektroniky.

odlesňování.jpg
 
Zoberme si také noviny. Stoja v obchode okolo 60 centov. Mnohé noviny fungujú aj na internete. Miesto zakúpenia papiera, kedy vlastne podporíte ničenie lesov, si tieto isté informácie prečítate z mobilného telefónu alebo počítača. Ušetríte 60 centov denne a môžete večer zaspávať s pocitom, že ste ušetrili nejaký ten strom. Navyše na stránkach väčších denníkov nájdete aj možnosť každodenného odoslania newslettra na vašu e-mailovú adresu.
 
Ďalej môžem spomenúť také knihy. Sú samozrejme ľudia, ktorý by vôňu knihy nevymenili za žiadnu čítačku. Takých nejdem ovplyvňovať ani nič podobné. No ak uvažujete medzi čítačkou alebo neustálym kupovaním si nových kníh na ktoré doma ani nemáte miesto, skúste to. Kniha vás vyjde lacnejšie a nebudete musieť uvažovať nad tým, že kde kúpite novú policu aby ste tam mohli nové knihy odkladať. Ďalším bonusom je aj to, že si ich kúpite z pohodlia vášho domova a nemusíte ju hľadať niekde v kníhkupectvách.
 
podnikatel).jpg

Tento článok som napísala z dôvodu, že každodenne cestujem vlakom a vidím, koľko spílených stromov sa vyváža preč. Je to smutné, pretože práve stromy nám dávajú kyslík bez ktorého by sme nemohli existovať. My s tým nič neurobíme, no niekde treba začať a myslieť na to, že niekedy aj z malých vecí sa stanú veľké.