Cez leto ste iste zažili ako pravý svetobežník mnoho zážitkov z návštevy mnohých krajín. Čo ale budete robiť, keď sa na Slovensku opäť ochladí a nastane zima spojená s leňošením a schovávaním sa pred mrazom v pohodlí postele ? Je tu našťastie skvelý nápad ako z domu vypadnúť, aj keď to zasiahne hlbšie do peňaženky, rozhodne to bude za tie utratené peniaze stáť. Cena je vysoká len kvôli letenkám a druhá ešte drahšia záležitosť je pobyt. Ak ste ešte nevideli, aké pobyty Thajsko ponúka, určite si ich hneď teraz vygúglite. Všade samé stromy, prírodné bungalovy, malé domčeky vo výšinách stromov s prenádherným výhľadom z bazéna pretekajúceho vodou – ten je tam mimochodom namiesto balkóna a vytvára taký estetický dojem, že ľudia nechcú odtiaľ odísť. Nádhera však ? Strava je tam lacnejšia než na Slovensku, tak si pripravte aj chuťové poháriky, varia extrémne vynikajúco !

slon

Thajsko – krajina medzi Tichým a Indickým oceánom. Krajina bieleho piesku, čistého tyrkysového mora, bohatých lesov a naozaj chutného exotického jedla. Čo je na ňom zvláštne ? Úplne všetko a všetci. Zoberme si to rad za radom.
Počasie je tu stále teplé, čomu vďačí každá osoba obľubujúca letné počasie, ktoré už na Slovensku po Septembri určite nebude. Striedajú sa tu celkom tri typy počasia – monzúnové, horúce a chladné. Už len v chladnom období Thajsko dosahuje minimálne 26 stupňov Celzia, v horúcom môže nastať aj štyridsať. Cez monzúnové zvykne viac pršať, dosahuje sa tu vysoká vlhkosť ako v pralese, no aj tak vám určite nebude zima. Najlepšie obdobie, kedy by ste mali pricestovať (aspoň na dva týždne) je od októbra do apríla.

thajsko

Určite nemôžete vynechať návštevu hlavného mesta Bangkok. Nájdete v ňom mnoho kontrastov, čo sa berie za ďalšiu zaujímavosť. Vojdete napríklad do luxusnej štvrte preplnenej nákupnými centrami, modernými hotelmi, tisíckami ľudí a zrazu vojdete do chudobnej štvrte s pouličnými trhoviskami, kde to zapácha starou rybinou a kanálom. Ďalej – nezabudnite si vychutnať najnavštevovanejšiu pamiatku Grand Palace, čo sú vlastne chrámy v centre Bangkoku. Prvá najväčšia socha Budhu je síce v Číne, ale tu sa nachádza tá druhá a rovnako krásna.
Popri cestovaní narazíte aj na množstvo krásnych žien. Nezabúdajte však, že plastická chirurgia v Thajsku je jedna z najlepších a niečo, čo sa môže javiť ako žena, ňou po pravde nemusí byť !