Pred časom som bola s priateľkou vyberať nábytok do jej nového domu. Mala som veru iné predstavy o výbere tohto artiklu v našich obchodných sieťach. Hľadali sme rustikálny nábytok-

  • Zariadiť byt celistvo a vkusne sa zrazu začalo javiť ako problém. Potrebovala kuchynský stôl a 8 stoličiek, komodu do priestoru pri kuchyni, kompletne nábytok do haly a obývacej izby.

Kuchyňa, priestor na stolovanie, obývačka a viac menej aj vstupná hala boli prepojené- bez dverí a tak aj zariadenie sa vyžadovalo jednotné, v jednom štýle.

  • Priateľka je výtvarníčka. Jej sochárske a textilné výtvory zdobia celý dom. Každý kút, každú stenu. Čo teda k ním tak, aby vynikli a zároveň sa snúbili s nábytkom ? Bezradne sme chodili, prezerali, nič vhodné nenachádzali. No aby som bola presná- sem tam sa objavil jeden či dva kusy, ktoré sa nám páčili, ale nebolo ich s čím doladiť.

židle
Už sme to vzdali. Ostala iba IKEA v inom meste- hybaj tam! Nábytok pekný, materiál vyhovujúci, nápady skvelé, ale farba nebola vyhovujúca. Priateľka trvala na tmavo orechovo hnedej. Nič sa nedá robiť. Budeme musieť hľadať na internete v cudzine a vycestovať. Namrzené z neúspešného hľadania sme zašli k starej priateľke na kávu- nech si vylepšíme deň. Má malý byt v novostavbe na sídlisku. Zazvonili sme po krátkom hľadaní na ten správny zvonček a trafili do jej nového bytu. Roky sme sa nevideli. Bolo veru o čom rozprávať. Povedali sme jej aj prečo sme práve v tomto meste. Zasmiala sa,že robíme vedu z nákupu nábytku. Ona vraj ten svoj kúpila za pár“ šupov“. A mala ho veru krásny- drevený rustikálny.
interiér chatky
Kde ho vzala ? Prezradila nám, že natrafila na bazár, kde vozia nábytok použitý z Holandska, reštaurujú ho, prečalúnia do kože a predávajú.A veru aj my sme tam našli všetko čo sme potrebovali. Dokonca nám na objednávku doniesli jedno komodu podľa našich predstáv.