Aj vy patríte k tým, ktorí sa síce na dovolenku veľmi tešia, ale zároveň dokážu podľahnúť cestovnej horúčke natoľko, že znervóznia celú rodinu ?
Vyhneme sa tomu vtedy, keď sa nevystavíme časovému stresu. Čo to znamená ?

pláž

  • Dovolenku vyberieme a zaplatíme v predstihu
  • Vyhotovíme si zoznam potrebných vecí
  • Prekontrolujeme platnosť cestovných dokladov
  • Vyštartujeme z bytu včas

Väčšina z nás má už kúpenú dovolenku na leto. Vy ešte nie ? Nechystáte sa na dovolenku ? Potom je to v poriadku. Ak sa ale v lete chystáte do zahraničia je určite využiť nákup dovolenky hneď na začiatku roka. Pokojne si vyberiete kam chcete ísť. Máte čas našetriť potrebné množstvo peňazí a čas nakúpiť veci potrebné na dovolenku.

  • Dovolenku mám kúpenú.

S príchodom leta prevetrám šatník a zistím, či sa zmestím do plávok, či mám krátke nohavice, tričká, letné šaty, letnú obuv. Pomaličky dokúpim čo treba. Hlavný je ale kufor do ktorého veci dáme. Primerane veľký a hlavne primerane pevný. Pri pohľade na hádzané kufre z lietadla to zaiste oceníte.
Kozmetika z vlaňajška tiež môže byť po záruke. Krémy na opaľovanie, mlieko po opaľovaní, sprej na prípadne spálenú pokožku. Všetko potrebujeme a vieme si to pokojne kúpiť v akcii a nie na poslednú chvíľu.

Prekontrolujte si aj platnosť cestovného dokladu. Vo všeobecnosti by mal byť platný ešte 30 dní po skončení dovolenky. Poplatky za vyhotovenie dokladov na poslednú chvíľu sú vysoké. Dajte si ich urobiť teda včas ak už nemáte platné.
Pri preventívnej prehliadke u svojho lekára si dajte pre istotu predpísať potrebné lieky, ktoré beriete normálna a antibiotiká pre prípad núdze. Rovnako sa budú možno hodiť aj tabletky na žalúdočné problémy. Beriem ich zo sebou vždy- našťastie som ich ešte nikdy nepotrebovala.

kufr

Ak máme všetko nakúpené, pobalené a prišiel deň D nezabudnime prísť na letisko včas. Samozrejme ak ideme leteckou dopravou. Odporúča sa aspoň dve hodinky pred odletom. Nestojí za to, aby sa zmeškalo pre našu pohodlnosť či nedochvíľnosť.