Pacienti, ktorí sú nútení podstúpiť niektorý z operačných zákrokov, chcú vedieť, čo ich čaká, čo daný výkon znamená a aké výkony zahŕňa. Podľa toho sa vedia pripraviť aj psychicky, aby ich napríklad niečo nemilo neprekvapilo. To platí aj o ľuďoch, ktorí sa k lekárom dostavia s ťažkosťami kŕčových žíl a potrebujú ich odstránenie. V súčasnosti sú k dispozícii viaceré moderné metódy, z ktorých nemusia mať obavy.

Boľavé nohy netreba podceňovať

Bolesti nôh, pocit ťažoby, opuchy a vystúpené žily na koži, to sú len niektoré z príznakov, že s nohami niečo nie je v poriadku, a že pacienta pravdepodobne trápia kŕčové žily. Ich diagnostika je v rukách lekára a on musí vysloviť aj verdikt, či a aký zákrok je potrebný. Do ambulancií chodia muži aj ženy, stále mladšie ročníky, ktorých tento problém trápi. Moderná medicína má však pre nás veľmi šetrné a bezbolestné zákroky, ktoré naše nohy dostanú opäť do pohody, aby sme vďaka nim dostali kamkoľvek chceme.

Miniflebektómia alebo ambulantná flebektómia je metóda odstránenia kŕčových žíl, ktorú lekári pacientom vysvetľujú pomerne ťažko, lebo je zložitá a ťažko porozumiteľná. Ako prvé človeka prepadne panika z názvov háčiky, vpichy, vyťahovanie žíl a podobne, bez ktorých sa vysvetľovanie nezaobíde. Zároveň je táto metóda spomedzi dostupných postupov najspoľahlivejšia a bezpečná metóda venasum.com. Vykonáva sa v lokálnej anestézii a základom sú malé vpichy, ktoré sa veľmi rýchlo zahoja. V súvislosti s touto metódou sa vykonáva aj endovenózna laserová ablácia, pretože pri nej sa odstraňujú prítoky veľkých kmeňových žíl.

Cvičením dosiahnete zdravé a pekné nohy

Miniflebektómia má niekoľko výhod:

-počas zákroku pacient nemusí byť hospitalizovaný

-počas a po skončení procedúry pacient nepociťuje žiadnu bolesť

-zákrok sľubuje vysokú úspešnosť

-potrebná je len lokálna anestézia

-pacienti sa môžu okamžite vrátiť k bežným činnostiam, ale aspoň dva týždne by sa nemali venovať namáhavej aktivite a cvičeniu