LED osvetlenia sú obľubované hlavne kvôli úspore energie a svojej dlhej životnosti či šetrnosti voči životnému prostrediu, no radi ich využívame aj pre ich nezanedbateľné benefity ako sú výber farebnosti svetla či viditeľnosť predmetov, ktorú u nich zabezpečuje vysoký index podania farieb. U LED svietidiel máme na výber z troch farieb bielej – studenú, neutrálnu a teplú, ktoré si vyberáme podľa účelu svetla a druhu priestoru. Napríklad studená biela je vhodnejšia do miestností aktívnych (v domácnostiach sú to kuchyne, no využitie nájdu aj v kúpeľniach) a vo väčšine exteriérových osvetlení, garážach či výrobných halách. Neutrálna biela už svojim názvom hovorí o tom, že nebude pôsobiť rušivo v žiadnom priestore a zabezpečí komfort svojim neutrálnym bielym svetlom. Teplá biela sa odporúča na oddychovanie a relax, čiže detské izby, spálne alebo obývačky, kde navodí príjemnú mäkkú atmosféru.

nápad na LED osvetlenie

LED osvetlenia majú ešte jeden obrovský benefit – pomocou stmievateľných LED napájacích zdrojov Ledprodukt si môžete určovať aj intenzitu svojho osvetlenia, to znamená prispôsobiť si silu svojho svetla na úroveň, aká Vám vyhovuje. LED stmievateľné napájacie zdroje sú určené pre LED pásy s napätím 24V, no rovnako aj pre rôzne iné typy LED osvetlení. Ovládanie osvetlenia je realizované 0/1-10V signálom.

LED svetielka

S týmito napájacími zdrojmi si viete nastaviť intenzitu osvetlenia v rozhraní 0 – 100%, no pre dosiahnutie čo najvyššej životnosti akéhokoľvek napájacieho zdroja sa odporúča nezaťažovať zdroj až na hranicu 100%, ale nechať mu aspoň minimálnu rezervu 15%, aby Vám slúžil čo najdlhšie. Benefity LED osvetlení sa dostali na takú vysokú úroveň, až umožňujú doslova hru so svetlom a jeho vysokú flexibilitu na všetkých miestach, na ktorých ich chcete mať. LED žiarovky, LED reflektory, LED panely či LED pásiky a LED pásy umožňujú to, čo sme si u svetiel starších typov ani len nepredstavovali.