Polohovateľné rošty sa najčastejšie využívajú v nemocničných a zdravotníckych zariadeniach, kedy ich potrebujú hlavne ľudia s obmedzenou pohyblivosťou. Na takéto účely sa využívajú najmä rošty motoricky polohovateľné Albero, ktoré sú buď elektricky, motorovým alebo iným spôsobom ovládateľné. Takéto rošty sa potom dajú polohovať zväčša v oblasti hlavy alebo nôh, prípadne aj v obidvoch oblastiach a to hneď naraz i oddelene hlava a nohy do inej polohy. Okrem toho sú polohovateľné rošty tvorené z niekoľkých lamiel, nachádzajúcich sa v ochranných puzdrách, ktoré sú ohybné a dokážu sa perfektne prispôsobiť polohe tela, v akej práve človek leží.

Posteľný rošt

Prípadne sa dajú na trhu zohnať aj najmodernejšie rošty s podobnou technológiou polohovania, avšak namiesto lamiel ich tvoria špeciálne pohyblivé taniere, ktoré sa dajú nahýbať do každej strany a rovnako skvele sa tým pádom vedia adaptovať ležiacemu človeku. Takéto pohyblivé rošty však nemusia slúžiť iba pre nemocnice a iné zdravotné spoločnosti, ale pokojne si ich môžete dopriať aj doma. Oceníte ich najmä, keď vás začínajú trápiť bolesti kĺbov, či obľubujete pred spaním večerné čítanie alebo máte v spálni televíznu obrazovku, či laptop, kde pozeráte filmy a seriály. Predsa len z polohy ležmo sa nie až tak dobre číta a pozerá, preto je polohovateľný matrac s nastaviteľnou polohou hlavy vynikajúcou voľbou na takýto účel.

Spálňa a posteľ

Rošty samo o sebe sú veľmi dôležitou súčasťou postele, pretože nestačí mať iba kvalitný matrac, keď k nemu nemáte poriadnu podporu vo forme dobrého roštu. Posteľové rošty nie len podporujú matrace, aby vedeli lepšie držať telo počas spánku, ale taktiež zabezpečujú to, že sa matrac môže odvetrávať. Celá posteľ je potom aj spolu s matracom oveľa hygienickejšia a nedržia sa v nej žiadne nečistoty, vlhkosť, prach, baktérie, pot a hlavne netvoria sa v nej plesne, či nemnožia roztoče. Z toho dôvodu je potrebné mať naozaj vhodný a solídny rošt, ktorý dotvorí celkovú kvalitu postele a zabezpečí tak bezproblémový spánok, napríklad aj pre alergikov.