Nikto nie je dokonalý a vsadím sa, že každému z nás sa už minimálne raz za život stalo, že sa o niečo potkol, do niečoho vrazil, niečo rozbil apod. Z tohto dôvodu sme sa pred viacerými rokmi možno báli sklenených h dverí, respektíve ich dizajn pôsobil veľmi elegantne, len sme si nevedeli spojiť rovnicu sko + odolnosť = bezpečie. Sklo je predsa odjakživa považované za síce veľmi estetický, avšak labilný materiál. Tak prečo sa súčasné sklenene dvere začínajú tešiť rastúcej popularite?

sklo ve dveřích.jpg

Síce neviem ako v minulosti, ale dnes výroba týchto dverí podlieha prísnym bezpečnostným podmienkam a v drvivej väčšine prípadov tak ide o proces výroby, v ktorom sa používa kalené (tvrdené) sklo, ktoré je potom oproti tomu bežnému až 5 x odolnejšie voči nárazom, čím môžu ísť predchádzajúce obavy stranou.

  • Bezpečnostné tepelne tvrdené skloje určené na výrobu dverí a tento proces je následkom zavedenia Európskej normy EN 12150.

V prípade sklenených dverí ale nemôžeme vravieť iba o zabezpečenej stránke, sú totiž typické aj mnohými inými zaujímavými a len ťažko nahraditeľnými vlastnosťami, a to najmä tými vizuálnymi, o ktoré sa postará tento jedinečný materiál, akým je sklo.

obývací poko.jpg

Najmä ak vravíme o čírom skle, výsledkom bude vizuálny efekt, ktorý dokáže celú miestnosť, respektíve jej priestor rozšíriť a dodať mu tým odvzdušnenosť, avšak rovnako vravíme o kvalitnom prepúšťaní a šírení prirodzeného svetla, ktoré je potrebným prvkom pre každého z nás. Tento typ dverí tak môže v niektorých situáciách nahradiť tiež okno a dodá dávku prirodzeného osvetlenia. Tým pádom aj bez nutnosti použitia svetelných doplnkov v ich blízkosti.
Určite však nesmieme zabudnúť spomenúť stránku, ktorú vidíme hneď na prvý pohľad a tou je estetika sklenených dverí a ich univerzálnosť, čo znamená, že ide nielen o moderný, ale aj veľmi elegantný a prispôsobivý prvok a tento má tendenciu obohatiť svoje okolie.