Ak patríte k tým ktorý nemajú problém sa naučiť nový jazyk, ale naopak majú problém udržať výplatu aspoň deň dva potom čo vám príde na účet u seba. Mali by ste vážne pouvažovať ako využiť svoj talent na cudzí jazyk. V dnešnom online svete už nie je problém si pár kliknutiami na počítači preložiť aj čínštinu, no predsa len sa nájde kopa pracovník ponúk na preklad textu do iného jazyka. Na jednej strane o slovenčinu ako takú záujem nie je práve veľký no opačne, to je už iná šálka kávy. Nebudeme tu rozoberať prečo potrebujete zaplatiť prekladateľa pretože ak ste na tak rozhodli, istotne na to máte dobrý dôvod. Nájsť ale kvalitného človeka ktorý vám nielen preloží text ale aj po spisovnej stránke bude zodpovedať norme príslušného jazyka býva problém. A to nie len u nás ale všeobecne. Pozrime sa teda spoločne znaky toho ako spoznať či na to dotyčný má, alebo chce z vás len vytiahnuť aj posledné drobné.

lekce angličtiny.jpg
 
Titul nič neznamená. Dnes je možné získať osvedčenie na všetko možné. Dokonca ja na kurz rýchlo-písania všetkými desiatimi prstami. Práve preto by nemal byť nejaký pekný obrázok s nadpisom jediným kritériom že na to má. Zrejme prvá vec čo vás zaujme je cena za normo-stranu. Na tom  nie je nič zlé. Nemala by byť o dosť nižšia ale ani vyššia ako ostatné ponuky. Ak je nižšia tak je jasné na akej úrovni bude aj samotný preložený text. Naopak ak bude o poznanie vyššia, tak je dobré sa zamyslieť prečo by niekto takých kvalít strácal čas medzi priemerom. Veď keď si pýta o dosť viac pretože to zodpovedá úrovni jeho práce tak čo tam robí? Nemal by byť niekde inde.

překladatel.jpg

Ďalším znakom toho či sa jedná o podvodníka alebo nie by malo byť že nemá problém preukázať svoju práce. Tým máme na mysli že vie uspokojivo dokázať že je tým za koho sa vydáva. Predsa len nevidíte do jeho hlavy a neviete či to myslí skutočne vážne. A predsa potrebujete jeho služby z nejakého dôvodu. Ak by tomu tak nebolo preložíte si to sami na počítači a máte ušetrené. V neposlednom rade by komunikácia medzi vami mala prebiehať na určitej úrovni. Ak je to talentovaný študent tak sa dá pár vecí prepáčiť, naopak ak sa prezentuje ako vzdelaný človek ktorý vie čo chce tak aj komunikácia by mala byť niekde inde. Internet je plný ponúk a preto veríme že nebudete mať problém si správne vybrať práve toho koho potrebujete. No pamätajte že platba vopred neprichádza v úvahy nikdy.