Pohyb a fyzická aktivita je prospešná pre všetkých v rôznom veku aj v každej životnej situácii dokážete nájsť spôsob ako sa aspoň trosku hýbať a upevňovať si zdravie.
Ak ste tehotná nemali by ste vylihovať pred telkou. Hoci vieme, že ženy v požehnanom stave mávajú rôzne zdravotné problémy, ale niekedy sú to iba výhovorky. Tehotenstvo nie je choroba a šport má pre vás iba výhody. Nemusíte sa potiť vo fitnescentre, postačí dlhšia prechádzka každý deň a budete vidieť výsledky. Prejaví sa to aj na vašej nálade a výhoda je aj v tom, že nebudete doma vyjedať chladničku a tak sa na vás nalepí menej kilogramov navyše.

cvičení

No predovšetkým si zlepšite kondíciu a čerstvý vzduch vám iba prospeje. Pohyb je dôležitý rovnako aj keď porodíte. Viesť dieťa k športovaniu by malo prameniť od rodičov a začať môžete hneď od novorodenca. Vy sa zabavíte a dieťatko vám bude spinkať ako dudok. Existuje mnoho možností ako sa začať hýbať.
Môžete začať jednoducho a to napríklad plávaním. S bruškom vám to pôjde rovnako ako bez neho a nie je to náročné a neskôr s dieťatkom môžete vyskúšať kurzy plávania, čo je tiež zážitok. Môžete vyskúšať gravidjogu a potom cvičenie s bábätkom, ba dokonca, ak si zaobstaráte nosič môžete sa zapísať aj s drobčekom na kurz salsy. Teraz sú to trendy, ktoré sú medzi mamičkami obľúbené.

joga

Telo treba postupne spevňovať. Nemusíte sa dokonca báť, ak budete kojiť, aj počas dojčenia je cvičiť dovolené. Nepočúvajte okolie, ale vaše telo. Je to len mýtus. To, že po pôrode zapracujete na svojej postave bude prospešné aj pre vás, budete sa páčiť aj mužovi a hlavne na hodinku odídete zo stereotypu a svojim spôsobom si oddýchnete.
Nezabúdajte popri tomto všetkom materskom nasadení, že základom dňa sú dobré raňajky. Jesť treba a ak aj chcete chudnúť je dobré sa naučiť zdravo stravovať, čo je základom redukovania váhy. Samozrejme nezabúdajte tiež na pitný režim, nech už vykonávate hocijakú aktivitu. Počas dňa musíte vypiť aspoň tri litre vody.