Určite ste už zaznamenali obrovskú vlnu popularity, ktorú so sebou priniesla počítačová online hra Fortnite od firmy Epic Games, ktorá vyšla v septembri 2017. Za rok si jej mód Battle Roayle získal približne sto miliónov hráčov. Hra vznikla z nápadu spojenia strielačky a hry Minecraft, v ktorej sa dá stavať. Zároveň sa Fortnite stal najsledovanejšou hrou na streamovacej službe Twitch. Hlavným dôvodom úspechu je pravdepodobne aj to, že základný balíček hry je zadarmo a je dostupný okrem PC aj na ďalších platformách, ako napríklad MAC, Xbox, PS4, Android, iOS a iné.

fortnite.jpg

Fortnite dnes obsahuje tri hlavné módy:

Fortnite: Save the World– Funguje ako hra štyroch hráčov, pričom títo hráči majú v misii jeden cieľ. Hra je vsadená do sveta, v ktorom 98% obyvateľstva zmizne po nárazovej búrke a preživší sú napadnutí zombie. Hráči sa tak stávajú veliteľmi základne a snažia sa zbierať suroviny a zachrániť svet.

Fortnite: Battle Royale– Najúspešnejší mód, ktorom hrá 100 hráčov navzájom proti sebe alebo v dvojiciach, trojiciach alebo v týme štyroch. Na začiatku hry sa hráč vezie v autobuse, ktorý prelietavá cez mapu hry, s prázdnym inventárom. Sám sa rozhodne nad ktorou lokalitou vyskočí a akonáhle je na zemi, musí si čo najrýchlejšie nájsť zbrane na obranu. Aj v tomto móde hraje úlohu búrka, ktorá núti všetkých hráčov presunúť sa do oblasti blízko seba. Posledný preživší vyhráva.

Fortnite: Creative– Už podľa názvu Creative, ide o mód, v ktorom máte možnosť byť kreatívny. Čiže si môžete čokoľvek postaviť a vytvoriť na dvoch ostrovoch – snežný alebo trávnatý.

počítačová hra.png

V celej hre sa presúvate s krompáčom, ktorý máte automaticky v inventári. Aby ste niečo mohli postaviť, musíte si najprv krompáčom rozbiť hocičo v hre, z čoho získate tri základné suroviny: tehly, drevo a kov.

Ak chcete mať lepšie hracie prostredie, je potrebné zakúpiť si Battle Pass za hernú menu, ktorou sú V-Bucksy.