Skúste využiť vaše vyhľadávacie schopnosti a inšpirovať sa inými svadbami, ženami. Môže to byť inšpirácia z televízie, z filmov, seriálov, z internetu, či jednoducho od vydatých kamarátok. Zbierajte si fotografie, ktoré presne vystihujú to, čo by ste vy chceli a následne v bode, kedy budete prechádzať z plánovania do realizácie, tieto návrhy z fotografií využite a spravte ich reálnymi.

Veľmi dôležitými sú financie. Je potrebné prediskutovať s partnerom stanovenú cenu, ktorú ste obaja schopní do svadby vložiť bez toho, že by ste nasledujúce týždne museli deň čo deň nadrábať v práci nadčasy. Vy sami veľmi dobre viete, ako ste na tom po finančnej stránke a koľko si môžete dovoliť investovať. Od tohto rozpočtu sa vám naďalej bude odvíjať všetko potrebné pre váš vysnívaný deň.

plánovanie svadby

Samozrejme, asi prvá vec, ktorú budete riešiť je miesto, či už obradu alebo hostiny, a taktiež dátum. Na základe dátumu si potom môžete už vopred pripraviť a zorganizovať tiež rozlúčku so slobodou.

No a samozrejme vec, ktorú budete taktiež riešiť možno aj ako úplné prvú len pre vašu predstavu, je zoznam hostí. Na základe toho budete vedieť, či vaša svadba bude pomerne malá a nepotrebujete veľký priestor na zorganizovanie, alebo práveže naopak. S tým samozrejme súvisí aj zasadací poriadok, ale na to máte čas až do neskoršieho štádia organizovania vašich plánov. Keď však bude váš zoznam definitívny, je potrebné vyriešiť a objednať pozvánky na svadbu Graphicsoul a následne ich rozposlať.

Dôležitými sú taktiež ľudia, ktorí vám zabezpečia zachytenie vašich spomienok natrvalo, a to kameraman a fotograf, poprípade ich môže byť aj viac. S týmto môžete rovno riešiť aj hudbu, či chcete mať živú kapelu alebo nie, a následne prezerať recenzie a rôzne odporúčania, na základe ktorých si vyberiete to ideálne pre vás.

svadba

S reštauráciou už iba dohodnete jedálny lístok, dekorácie a všetko ohľadom priestoru svadby a môžete sa zamerať na seba. Či už sú to svadobné šaty, kozmetička, kaderníčka, ďalšie šaty na prezlečenie alebo topánky. Všetko si radšej organizujte oveľa skôr, aby ste na poslednú chvíľu nepanikárili, že žiadna vhodná kaderníčka nemá voľný termín na deň vašej svadby.

O plánovaní svadby by sa dalo písať kľudne aj hodiny, avšak nie je to také zložité ako sa to možno môže zdať. Hlavne sa nezamerajte len na ten jediný deň, ktorý bude určite úžasný, no snažte sa užiť si aj samotné plánovanie, či už skúšanie šiat, dekorovanie, výber jedla a podobne. Veď predsa len, všetko bude presne tak ako budete chcieť vy.