Vlasy- koruna hlavy. Dnes existuje celý rad výborných kozmetických prípravkov a masiek na zlepšenie kvality vlasov. Všetky sa ale snažia byť čo najviac bio. Návrat k prírode je hitom doby.

Každému je jasné, že nič dokonalejšie ako vytvorila príroda jednoducho nevytvoríme a môžeme sa k tomu iba máličko priblížiť.

Vždy keď idem na prechádzku na lúku- natrhám si bylinky. Milujem vôňu materinej dúšky , alebo pamajoránu. Čaje z týchto bylín u mňa nesmú veru nikdy chýbať- posilňujú a povzbudzujú myseľ a tak všetko zvládam oveľa ľahšie.

Pri prechádzkach zbieram aj rastlinky, ktoré používam

vlasy


  • na opláchnutie vlasov,

  •  na domáce tinktúry

  •  vlasové masky.


Na oplachovanie používam najčastejšie odvar z pŕhľavy – vynikajúco posilní vlasy a vlasy získajú na objeme. Zároveň pôsobí aj proti lupinám. Stačí  jedna rastlinka krátko zaparená 2dcl vody a prípravok na vlasy je hotový. Rovnako dobrú službu vám urobí aj list lopúcha . Iste vás ani nenapadlo, že táto rastlina je výborná na opláchnutie vlasov. Pripravuje sa rovnako ako tá predošlá.


Z oboch rastlín sa dá robiť aj domáca tinktúra. Listy nasekáme ,zalejeme liehom- môžeme pridať aj levanduľu a harmanček. Zavrieme a necháme 2-3 týždne macerovať- odstáť na slniečku na parapetnej doske. Potom scedíme a a získame výbornú tinktúru, ktorú masírujeme  do pokožky hlavy.


Obľúbené mám aj vlasové masky. Raz do mesiaca používam žĺtkovú masku. Vaječný žĺtok  miešam s po kvapkách pridávaným olivovým olejom- vytvorí sa nádherná maska majonézovej koexistencie. Nanesiem na vlasy, Zabalím ich a nechám pôsobiť 20 minút. Vlasy získajú lesk.

zrzka


Túto masku používam ako základ a niekedy ju dopĺňam kvapkami citrónu, inokedy pridám k žĺtku najprv lyžicu veľmi silného odvaru z pŕhľavy ,alebo z levandule , prípadne z lopúcha.

Vyskúšajte si tieto prírodné masky. Oddýchnete si v prírode pri zbere rastlín a zároveň si vyrobíte domáce masky a tinktúry a ušetríte peniaze.

Domáce masky na zničené vlasy
4.8 (95%)12