Vlasy- koruna hlavy. Dnes existuje celý rad výborných kozmetických prípravkov a masiek na zlepšenie kvality vlasov. Všetky sa ale snažia byť čo najviac bio. Návrat k prírode je hitom doby.
Každému je jasné, že nič dokonalejšie ako vytvorila príroda jednoducho nevytvoríme a môžeme sa k tomu iba máličko priblížiť.
Vždy keď idem na prechádzku na lúku- natrhám si bylinky. Milujem vôňu materinej dúšky, alebo pamajoránu. Čaje z týchto bylín u mňa nesmú veru nikdy chýbať- posilňujú a povzbudzujú myseľ a tak všetko zvládam oveľa ľahšie.
Pri prechádzkach zbieram aj rastlinky, ktoré používam

vlasy

  • na opláchnutie vlasov,
  • na domáce tinktúry
  • vlasové masky.

Na oplachovanie používam najčastejšie odvar z pŕhľavy – vynikajúco posilní vlasy a vlasy získajú na objeme. Zároveň pôsobí aj proti lupinám. Stačí jedna rastlinka krátko zaparená 2dcl vody a prípravok na vlasy je hotový. Rovnako dobrú službu vám urobí aj list lopúcha. Iste vás ani nenapadlo, že táto rastlina je výborná na opláchnutie vlasov. Pripravuje sa rovnako ako tá predošlá.

Z oboch rastlín sa dá robiť aj domáca tinktúra. Listy nasekáme,zalejeme liehom- môžeme pridať aj levanduľu a harmanček. Zavrieme a necháme 2-3 týždne macerovať- odstáť na slniečku na parapetnej doske. Potom scedíme a a získame výbornú tinktúru, ktorú masírujeme do pokožky hlavy.

Obľúbené mám aj vlasové masky. Raz do mesiaca používam žĺtkovú masku. Vaječný žĺtok miešam s po kvapkách pridávaným olivovým olejom- vytvorí sa nádherná maska majonézovej koexistencie. Nanesiem na vlasy, Zabalím ich a nechám pôsobiť 20 minút. Vlasy získajú lesk.

zrzka

Túto masku používam ako základ a niekedy ju dopĺňam kvapkami citrónu, inokedy pridám k žĺtku najprv lyžicu veľmi silného odvaru z pŕhľavy,alebo z levandule, prípadne z lopúcha.
Vyskúšajte si tieto prírodné masky. Oddýchnete si v prírode pri zbere rastlín a zároveň si vyrobíte domáce masky a tinktúry a ušetríte peniaze.