Moderná technológia a zábava nemusí byť iba drahou záležitosťou, nakoľko dnes sú v predaji takzvané multimediálne centrá či Android TV boxy, ktoré váš televízor dokážu premeniť na multimediálne centrum plné aplikácií s prístupom na internet a podporou rozlíšenia 4K. Túto „krabičku“ stačí iba zapojiť do vašej klasickej HD TV a budete mať podobný zážitok ako pri operácii s novou Smart TV. Všetky potrebné aplikácie spolu s Google Play a operačným systémom Android budete mať dostupné na vašej obrazovke, pritom u niektorých modeloch vravíme o cene len cca 50 – 90 eur. Ideálnym príkladom zábavnej „Android krabičky“ z cenovo nižšej kategórie je napríklad Xiaomi Mi Box S, ktorú kúpite za cca 70 – 80 eur.

you tube

  •  Mi Box s prívlastkom S je aktuálne najnovším modelom výrobcu Xiaomi a líši sa predovšetkým svojim dizajnom. Model S je zatiaľ určený pre trh USA, ale dostanete ho kúpiť i cez čínske e-shopy, avšak európsky zákazník má možnosť kúpiť si aj rôzne iné modely Xiaomi Mi box, ktoré sa v podstate funkciami a vlastne ani cenou nejako výraznejšie nelíšia, ide iba o menší rozdiel v dizajne.

Mi Box štandardne rozpoznáva rozlíšenie 4K Ultra HD, navyše je podporený technológiou HDR (lepší kontrast a farby) pri rýchlosti snímkov 60 FPS. S jeho zapojením do vašej staršej HD TV nebude žiadny problém, krabičku iba prepojíte s TV pomocou HDMI kábla, ktorý je súčasťou balenia. Súčasťou je samozrejme i ovládač a novší typ disponuje aj funkciou Google Assistant (ovládanie pomocou hlasu).

aplikace

Európska verzia pravdepodobne ešte používa Android 6.0, ale túto verziu máte možnosť upgradovať na Android 8.0. Nastaviť môžete i slovenský alebo český jazyk. Internetové pripojenie má dosah 5 GHz a poskytuje využitie Bluetooth. Zaujímavým je celkom výkonný 4- jadrový procesor 2Ghz ako aj operačná pamäť RAM 2 GB. Súčasťou krabičky je i vinštalovaný grafický čip Mali- 450 a voľné úložné miesto 8 GB, aké ale v tomto prípade nemožno rozšíriť o SD kartu, nakoľko zariadenie má vstup iba na USB, respektíve úložný priestor môžete zväčšiť pripojením USB kľúča.