Bezpečnosť turistov v Arube
Kriminalita je nízka, ale krádeže osobného majetku sú pomerne časté.  Dajte si pozor na vreckárov, často "pracujúcich" na letisku, v prístavoch a v miestach s veľkou koncentráciou ľudí. Voda z vodovodu je zvyčajne chlórovaná a považuje sa za bezpečnú na pitie, ale je najlepšie použiť balenú vodu. Medzi prírodné hrozby na ostrove patrí miestny štrkáč a niektoré druhy hmyzu. V pobrežných vodách nie sú ani žraloky ani iný nebezpečný morský život. Plávanie na otvorenom mori je pomerne nebezpečné kvôli silným pobrežným prúdom a morskému životu.

pláž

Podnebie v Arube
Podnebie je tropické morské. Zmena ročných období je takmer nepostrehnuteľná a priemerná ročná teplota vzduchu sa udržiava na +29 ° C, teplota vody je +24 … 27 ° C. Maximálne množstvo zrážok klesá medzi novembrom a decembrom, krátkymi dažďami. Tieto spontánne javy sa vyskytujú zriedkavo, ale ostrov charakterizuje neustály vietor, ktorý výrazne zmierňuje teplo. Podnebie je charakterizované suchým vzduchom, ktorý je zriedkavý v trópoch.

modrá vlajka

Aruba pláže
Krásne piesočné pláže a čistá voda – jedna z hlavných výhod ostrova. Najobľúbenejšie pláže: na severozápade ostrova sú pláže Arashi a pláž Hadicurari považované za najlepšie pláže – sú ideálne na šnorchlovanie; najčistejšia pláž Druif Beach (Druif Beach) je považovaná za jeden z najlepších brehov Karibského mora; pláže Palm Beach a Eagle Beach sa nachádzajú priamo oproti módnym hotelom; Rogers Beach (Rodgers Beach) a Baby Beach (Baby Lagoon Beach) sú najtichšie pláže na ostrove a nemali by ste prehliadnuť malý izolovaný renesančný ostrov, ktorý sa nachádza naproti Surfside Beach v blízkosti Oranjestad a De Palm Island, obklopený útesmi. Na ostrove je viac ako 40 miest s vynikajúcimi podmienkami na potápanie a šnorchlovanie  a silný vietor a množstvo vĺn robí z Aruby obľúbené miesto pre milovníkov vodných športov a zábavy.