Líčenie je téma, ktorá zaujíma množstvo žien po celom svete. Najmä v posledných rokoch, kedy sa začali zverejňovať rôzne návody vo forme videí ako sa správne líčiť. Rôzne známe slovenské aj české osobnosti zverejňujú na sociálnych sieťach video – návody. Ak teda neviete ako sa nalíčiť určite máte kde nájsť množstvo rád. Nájdete taktiež aj recenzie výrobkov, keďže tieto blogerky ich otestujú a následne vám vedia povedať výhody ako aj nevýhody daného výrobku. Rozoberajú samozrejme kvalitu aj v závislosti od ceny.

oči

Poďme sa teraz ale konkrétne pozrieť na to. Možností je samozrejme niekoľko. Je ale potrebné aby ste poznali to čo vám pristane a čo je pre vás vhodné. Záleží to hlavne od typu vašej tváre a tvaru očí. Ak máte malé oči a chcete ich zväčšiť musíte používať iné líčenie ako keď ich chcete naopak zmenšiť. Všetko toto nájdete na internete a určite nájdete vhodné líčenie práve pre vás.

Ja osobne veľmi rada používam očnú linku, ktorá dodá očiam nádherný tvar. Vybrať si môžete taktiež z viacerých farieb očných liniek. Používala som aj modrú farbu, práve kvôli zvýrazneniu mojej farby očí. Špirála je samozrejme základom líčenia a volíte ju podľa toho, či si chcete riasy predĺžiť alebo zahustiť. Obľúbenou voľbou je aj dymové líčenie, ktoré je však vhodnejšie na nejaké príležitosti ako na bežný deň.

namalované oči

Líčenie očí samozrejme závisí aj od toho na akú príležitosť sa chystáte. Na bežný deň stačí jemné líčenie a netreba to preháňať. Očné tiene by preto mali byť jemnejšie aby to vyzeralo prirodzene a zbytočne sme oko nezaťažili. Správne je také líčenie, ktoré vyhovuje vám a v ktorom sa cítite dobre. Ak vyskúšate niečo nové určite sa nevzdávajte po prvom nalíčení. Chce to prax aby ste vytvorili krásne líčenie. Určite to nepôjde ľahko ale verím, že to zvládnete!