Pyrometer je určite dobre známi majstrom v domácnosti. Dnes vám predstavím nový a veľmi užitočný nástrojový pyrometer modelu PM6530D, kde si v infračervenom teplomery môžete nastaviť emisný faktor materiálu na presnejšie meranie teploty z povrchu. Okrem toho tento prístroj má UV diódy LED, snímač teploty a vlhkosti a  je tiež možné k nemu pripojiť externý termočlánok na osvetlenie meraného povrchu.

star wars

·         Infračervený teplomer je dodávaný s puzdrom a môže byť pripojený k popruhu, v prípade, že je k dispozícii aj konektor pre pripojenie externého termočlánku, ktorý sa dodáva spolu s pyrometrom.
·         Pyrometer je k dispozícii v troch verziách PM6350A / PM6350B / PM6350D, ale iba v PM6350D je termočlánok.
Pyrometrový displej je veľmi rozsiahly a informatívny a hlavne veľmi pokročilý, čo sa týka jeho funkcií. Na dispeji je znázornená:
 
1.      Okolitá teplota
2.      Vlhkosť
3.      Rosný bod
4.      Teplota objektu
5.      Indikátor laserového bodu
6.      ° C alebo ° F
7.      Pripojenie k termočlánku
8.      Indikátor skenovania
9.      Emisivita
Výhody:
Teplomer je perfektne použiteľný nástroj.
·         Pyrometer pracuje na 9V, aby šetril energiu batérie,
·         Pyrometer sa vypne po 15 sekundách.
·         Na veľkom farebnom displeji sa zobrazia všetky potrebné informácie,
·         Displej má denné svetlo podsvietenia a teda údaje sú jasne viditeľné.
·         Koeficient žiarenia pomáha presne merať teplotu povrchu rôznych materiálov.
·          Funkcie nástroja sú tiež rozšírené vďaka vstavaným senzorom, ako je externý snímač teploty a vlhkosti, vďaka ktorému sa vypočíta rosný bod.
nevýhody:

meřič

·         Maximálna teplota, ktorú je schopný merať nástroj pomocou termočlánku, je 537 °  pričom treba pripomenúť, že MASTECH MS8229 Multimeter umožňuje meranie teploty pomocou termočlánku až do 1000 ° C.
Takýto prístroj je výborným pomocníkom v domácnosti a pre kutilov rôzneho zamerania. Z vlastnej skúsenosti môžem tento model len odporúčať.