Bavorskoje veľmi bohatým regiónom. Možno to najlepšie dokazuje jeho hlavné mesto Mníchov, ktoré prekypuje ohromujúcou architektúrou, zaujímavými historickými pamiatkami a hosťuje svetoznámy Oktoberfest. Región sa pýši bohatou ľudovou kultúrou, čo je výsledkom jedinečných bavorských tradícií a kultúrneho dedičstva.Zámok Neuschwanstein.jpg
 
Najväčší región v Nemecku, Bavorsko, leží na juhu a je jedným z najobľúbenejších miest v Nemecku. Je domovom očarujúcich miest ako Augsburg, Bamberg a Regensburg, Bavorských Álp a nádherného mesta Chiemsee, ktoré ponúka fantastické kúpanie a plachtenie.
 
Okrem toho máte k dispozícii aj vhodne pomenovanú romantickú cestu, na ktorej budete jazdiť, zastavovať sa pri pôsobivých hradoch a stredovekých dedinách, ako aj rozprávkový zámok Neuschwanstein, medzi mnohými ďalšími úžasnými pamiatkami.
 
Hoci väčšina ľudí nemá tendenciu pozerať sa za to, čo trendy Berlín ponúka, pokiaľ ide o jeho historické pamiatky, kultúrne pamiatky a búšiaci nočný život, stojí za to sa pustiť za srdce chladného hlavného mesta Nemecka, aby ste preskúmali okolitý región.
 
Pre rozľahlé hlavné mesto je Berlín veľmi zelený; medzi zastavanými plochami sa preteká veľa parkov a vodných ciest. Väčšina regiónu sa nachádza na nízko položenej náhornej plošine a na okraji mesta nájdete nádherné lesy a trblietavé jazerá, ktoré si môžete vychutnať.
 
Mnoho ľudí v Berlíne samozrejme čaká nespočetné množstvo múzeí, galérií a prosperujúcej umeleckej a kultúrnej scény. Pretože sa mesto neustále mení, prispôsobuje sa a rastie, je pre vás vždy niečo nové, čo môžete vidieť a robiť.

 

Pozoruhodne pomenované Sársko je hlavne povodím rieky Saar a je zaujímavou časťou Nemecka na návštevu; jeho blízkosť k Francúzsku a Luxembursku znamená, že má jedinečné kultúrne zloženie a dedičstvo, ktoré má preskúmať.

 Mesto Berlín.jpg

Hoci to bolo v minulosti veľmi silne industrializované, región sa pomaly zotavuje. Rozpadajúce sa nepoužívané železiarne ako Volklinger Hutte, ktoré dotýkajú Saarlandu, pôsobia veľmi pôsobivo.

 

Za pozornosť tiež stojí hlavné populačné centrá Saarbrücken a Saarlouis. Obe majú datovania až do rímskych čias.