Väčšina smrteľníkov sa teší na dovolenku z rôznych dôvodov :

  • Vypnú z pracovných povinnosti a dennodenného  stereotypu
  • Spoznajú nové krajiny, nových ľudí, ochutnajú miestne špeciality, navštívia rôzne atrakcie
  • Opália sa nádherne do hneda a načerpajú D vitamín
  • Spoznajú nových priateľov, nové lásky- áno, naozaj aj takýto cestovatelia sú hlavne do afrických krajín , kde cestujú ženy a do Thajska, kde cestujú muži Hovorí sa tomu často sexuálna turistika.

santorini.jpg
 Nedávno sa ale objavil absolútne nový druh cestovateľov. To človek nevymyslí, to napíše iba život.
 
Gréci- majitelia lacnejších apartmánov sú toho roku nešťastní z turistov zo Srbska !
Na začiatku sezóny i Gréci medlili ruky z toho, koľko turistov zo Srbska sa k ním prihlásilo na pobyt. Všetko vyzeralo na fantastickú sezónu !
Ak si vezme do úvahy fakt, že majitelia apartmánov musia zarobiť za  5 mesiacov na „živobitie“ na celý rok , tak im to celkom isto prajeme, aby sa im sezóna vydarila a aby mali svoje starostlivo pripravené apartmány prenajaté.
 . Gréci sú pohostinní a na príchod turistov sa tešia. Tešia sa nielen majitelia apartmánov, ale aj majitelia reštaurácií, kde turisti chodia konzumovať vynikajúce jedlá z preslávenej gréckej kuchyne.dovolená.jpg
 
V čom je ale problém ?
 Čudné majiteľom bolo už to, koľko batožiny si veru so sebou Srbi nesú. Slovák prichádza spravidla s jedným vekom, alebo kufrom.
Srbi prišli nabalení, akoby sa hotovali v Grécku zostať mesiace .
Čudné bolo aj to, že prvé dni takmer nevychádzali z domu a stále sa pohybovali iba v kuchyni.
Majiteľom sa spočiatku nezdalo nič čudné až do okamihu odchodu Srbov. Kuchyne špinavé, spotreba vody a elektriky neskutočná !
Mysleli si , že ide o náhodných turistov. Prišli ale ďalší Srbi- rovnako neskutočne nabalení a len vynášali veci a vynášali. Majiteľovi apartmánov to nedalo tak si dovolil ich ísť pod zámienkou opravy svetla navštíviť ! Neuveríte čo uvidel ! Kuchyňa plná paradajok papriky, cibule  a molí Srbi  tu zavárali lečo !
Aj toto je teda dôvod dovolenky !