Seychely
Začneme s týmto africkým ostrovom nachádzajúcim sa v Indickom oceáne. Prvé letisko na súostroví bolo otvorené v roku 1971 a odvtedy sa sem hrnú turisti z celého sveta. Cena za noc v najdrahšom hoteli stojí 11 000 dolárov a týchto apartmánov sa na ostrove nachádza len 11.

moře

Wilderness Safaris Bisate Lodge
Tento rezort sa nachádza v Rwande a je obklopené sopkami. Nachádza sa tu obmedzený počet domčekov ktoré ponúkajú ubytovanie a síce len šesť pričom noc v jednom z nich stojí 1100 dolárov. Hostia majú možnosť podieľať sa na ochrane krajiny a horských goríl.

Vila Hilltop
Táto vila sa nachádza na Fidži a noc tu stojí astronomických 44 tisíc dolárov. Táto vila sa nachádza na vrchole súkromného ostrova Laucala. Takže počas dovolenky máte zabezpečené úplné súkromie. Na to aby ste sa dostali na tento ostrov potrebujete okrem iného i schválenie od jeho majiteľov.

Penthause apartment
Tento hotel sa nachádza v meste módy, v Paríži. Poskytuje výhľad na Eiffelovu vežu a označuje sa za jeden z najdrahších hotelov sveta. Noc tu stojí 26 500 dolárov za noc.

Ostrov Necker
Ostrov nájdeme na Britských Panenských ostrovoch. Chcete ísť na dovolenku ako americký prezident? Tak toto je to miesto. Noc tu stojí 80 000 dolárov a poskytuje nocľah pre 24 hostí.

Chata Zermatt Peak
Ako už z názvu vyplýva nachádza sa v meste Zermatt, v Švajčiarsku. Švajčiarsko má veľa čo ponúknuť nielen čokoládu a hodinky svetovej úrovne. Zermatt ponúka lyžiarske zjazdovky  a túto 5-hviezdičkovú chatu, v ktorej sa môže ubytovať až 13 hostí. Je vybavený luxusným nábytkom a vlastným šéfkuchárom. Suma za ubytovanie začína na 57 000 dolárov a môže dosiahnuť až 191 000 dolárov za týždeň.

pláž

Maharádžský pavilón
Ide o Palác Raj v meste Jaipur, v Indii. Zlato je najlepším slovom na popis tohto raja. 
Tento apartmán stojí 15 000 dolárov za noc a má štyri podlažia.  Okrem iného má i jacuzzu na terase z ktorej máte výhľad na mesto ako ozajstný králi. Na druhom poschodí budovy je súkromné múzeum, v ktorom sa nachádza trón.