Taiwan
Taiwan sa často medzi turistami ignoruje ako destinácia na dovolenku snov. Táto ostrovná krajina je všestranná so svojimi vyvýšenými horskými vrcholmi, ktoré ponúkajú trasy na turistiku alebo rôzne miestne trhy, ktoré oslnia vaše chuťové poháriky. Horúce pramene sa nachádzajú po celej krajine, niektoré sú priamo v Taipei, ako sú pramene Beitou.
Samozrejme, že nesmieme vynechať skutočnosť, že Taiwan je rodiskom populárneho čaju Bubble Tea. Chun Shui Tang Teahouse v Taichungu je miestom tohto vynálezu. Približne za 12 eur môžete absolvovať 1 hodinu výučby, aby ste si sami vytvorili tento čarovný nápoj. Taichung nie je široko navštevovaný turistami, ale určite stojí za krátky výlet.

taiwan

Gruzínsko
Gruzínsko nie je tak ignorované ako neznáme miesto pre turistov. Cestovatelia, ktorí hľadajú autentickú miestnu skúsenosť, by mali začať plánovať túto cestu teraz, kým je to stále relatívne turistická voľná destinácia.
Keďže v Tbilisi je v súčasnosti málo turistickej infraštruktúry, vaša gruzínska skúsenosť s návštevou miestnych trhov, s tradičnými domácimi jedlami vďaka bývaniu s gruzínskou rodinou (airbnb.com) bude nepochybne nezabudnuteľná. Avšak tento nedostatok turistických služieb tiež znamená, že je ťažšie nájsť ubytovanie, požičiavať vozidlá a komunikovať s miestnymi obyvateľmi, takže je lepšie, ak si naplánujete rezervovať čo najviac služieb vopred.

georgie

Arménsko
Arménsko je určite mimo vychodených ciest pre mnoho turistov, ale vyhliadkové trasy v krajine a chutné tradičné pokrmy vytvoria zážitok na celý život. Potraviny ako Harissa (kaša s vajcom a mäsom), Manti (mäsové knedle) a Ghapama (ryža a sušené ovocie) budú najlepšie dráždiť vaše chuťové poháriky.
Návšteva jazera Sevan, jedného z najväčších sladkovodných jazier vo vysokej nadmorskej výške na svete, je nevyhnutná. Jazero však nie je vhodné na plávanie, pretože tu nie sú žiadne pláže a voda v jazere je veľmi studená.