Rovnako ako ostatné druhy LED svietidiel, aj LED pásy či pásiky sa vyznačujú veľmi dlhou životnosťou a tiež úsporou elektrickej energie, takže z ich používania nemusíte mať žiadne obavy. LED svietidlá sami o sebe šetria približne 80 % elektrickej energie a sú tým fantasticky úsporné a navyše nimi minimalizujeme zaťažovanie životného prostredia. A rovnakými prednosťami sa vyznačujú aj LED pásy, navyše je to jeden z najzaujímavejších typov LED svietidiel. Jednoduchá manipulácia, flexibilné umiestnenie kdekoľvek podľa Vašich predstáv, LED pásy umožňujú hrať sa so svetlom a vytvárajú zaujímavý nádych izieb alebo ostatných priestoroch skutočne nečakaným spôsobom.

LED osvetlenie v kúpeľni

Ich dlhú životnosť však dokážeme predĺžiť o niečo viac. Ako? Jednoduchým zapustením do hliníkových LED profilov na to určených. Zapustené LED profily Ledprodukt.sk slúžia na elegantné, štýlové a estetické umiestenie LED pásov do rôznych povrchov – do sadrokartónových stien alebo do dreva. Sú dôležitým komponentom čo sa týka ochrany svietidiel pred prachom, vodou alebo vlhkosťou na miestach kde je zvýšená pravdepodobnosť týchto vplyvov. Veľmi praktické je ich využitie pri osvetleniach kuchynskej linky alebo pri osvetlení v kúpeľni. Hlavnou úlohou týchto profilov je v prvom rade chladenie LED pásika. Hliníkové profily z osvetlenia odvádzajú teplo, čo hrá dôležitú úlohu pri predĺžení životnosti LED čipov.

LED pás

V našej ponuke na ledprodukt.sk nájdete množstvo typov hliníkových zapustených LED profilov. Vybrať si môžete z troch farieb – bielej, čiernej alebo striebornej a tým z neho vytvoriť zaujímavý doplnok, ktorý bude ladiť s celkovým dizajnom miestnosti ale pritom nebude pôsobiť rušivo. Na výber máme tiež profily hlboké alebo bočné, v ktorých je LED pásik umiestený na bočnej strane lišty, čo umožňuje dosiahnuť čistú líniu svetla pričom LED čipy nie sú viditeľné.