Obmedzené financie vám naozaj nemusia brániť v tom, aby ste zažili leto plné kultúrnych zážitkov. Stačí si vedieť vybrať spomedzi širokej ponuky rôznych udalostí, pretože naozaj nie je pravda to, že tie najpopulárnejšie akcie sú aj tie najlepšie.
Rozhodla som sa teda, že vám ponúknem niekoľko typov, ako ušetriť a stále si pritom užiť leto plné kultúry.

festival

  1. Pokiaľ chcete navštíviť festival, vyberajte si podľa interpretov, nie podľa popularity festivalu.

Niekedy aj lokálne festivaly s menšou účasťou vám dokážu poskytnúť hudbu podľa vášho vkusu. Plaťte teda za kapely, nie za značku festivalu a vyberajte si podľa line-upu daného festivalu, nie podľa jeho popularity.

  1. Navštevujte lokálne mestské udalosti

V mnohých mestách sa za poslednú dobu začali objavovať udalosti ako Hudobné letá atď., ktoré sa často odohrávajú týždenne a dokážu vám ponúknuť rôzne žánre, skvelú atmosféru a hlavne kultúrne vyžitie zadarmo. Niekedy vás takáto udalosť, o ktorej by ste si možno pretým nemysleli nič pozitívne, dokáže veľmi milo prekvapiť. Možno sa dokonca stanete fanúšikom príjemných popoludní strávených v meste plnom hudby.

zábava

  1. Pokiaľ chcete navštíviť divadelný festival, zvážte ochotnícke divadlá

Ak ste nadšencom divadla, určite by ste koncom divadelnej sezóny chceli zažiť aj nejaký divadelný zážitok. Na to, aby ste si užili nejaké predstavenie, naozaj nepotrebujete herecké hviezdy ani vychytených režisérov. Na Slovensku je mnoho ochotníckych divadiel, ktoré majú vlastné súťaže, prehliadky a festivaly a vy sa ich môžete zúčastniť. Naozaj ide o divadlá rôznych žánrov a vy tak môžete v rámci niekoľkých dní vidieť psychologickú drámu, poetické divadlo, či divadelnú performance.

  1. Nebuďte lenivý vyhľadávať si udalosti na internetovej stránke vašej obce

Často stačí pár klikov a vy zrazu zistíte, že vo vašom regióne sa toho deje viac, ako ste si kedy mysleli. Môžete sa zúčastniť diskusií na rôzne témy, či už ide o politiku, náboženstvo alebo aj umenie. Tiež môžete objaviť rôzne letné kiná, premietania filmov starších aj úplných noviniek v rôznych kaviarňach alebo na letných terasách, kde si ku filmu môžete dať aj letný drink alebo zákusok. Taktiež existujú rôzne folklórne festivaly, tanečné predstavenia a aj divadielka pre deti, o ktorých nemusíte vedieť, aj keď sa odohrávajú len pár krokov od vás.