V skutočnosti nie je nič komplikované v tom, aby ste vytvorili štýlový interiér, v ktorom vám bude príjemne.  Povieme vám o tom, ako zorganizovať v byte atmosféru džungle.

vodopás

Farby a tapety
Prečo vôbec tropická tematika je populárna? Pretože príroda, živé rastliny a prirodzenosť životného prostredia je tým, čo veľmi chýba modernému obyvateľovi veľkého mesta. Zelené, hnedé, modré farby prevládajú v prírode a preto srdcia obyvateľov miest najviac tužia práve po nich. Tropické kraje – to nie je len príroda. To je príroda vo svojom najkrajšom prejave. Pri pohľade na paprade, palmy a exotické kvety u nás hneď vznikajú asociácie s letom, horúčavou, dovolenkou, čerstvým vzduchom a zdravým spôsobom života.

Textil
Textil je jedným z najdôležitejších detailov v úprave tropického interiéru kvôli množstvu príčin. Práve na tkanine je možne uvidieť obrovské množstvo printov s rastlinami, pomocou vankúšov, kobercov a závesov sa dá rekonštruovať podoba prirodzeného prírodného reliéfu.
Zelená tkanina bude najlepšia pre závesy, lebo oni hneď bijú do očí a priťahujú pozornosť. Vankúše si lepšie vybrať rôznorodé – od tmavých a bielych až po najfarebnejšie, s ružovými a žltými odtieňmi.

starověk

Dekorácia
Najlepšou výzdobou pre tropický štýl sú skutočné tropické prvky. Preto ak máte fotky z ciest do tropických krajov, je ten pravý čas na to, aby ste ich dali do rámčeku a vytvorili farebnú kompozíciu na stene. Používajte zelené, čierne, hnedé, biele a farebné rámy aby udržali tematiku exotiky a prírody.

Rastliny
Ak máte obľúbenú pelargóniu alebo ruže, ktoré sa nedá nájsť v tropickom lese, nikto nebude od vás chcieť, aby ste sa ich zbavili kvôli autentickosti.  Vaše obľúbené kvety sa dá zamaskovať tým, keď ich premiestnite do nových kvetináčov so zobrazenými papraďami alebo palmami. Hlavné je prejaviť trošku fantázie.