Krása ide milé dámy a páni vždy zvnútra von. To je fakt. Môžete používať akékoľvek prípravky, zázračné elixíry či odvary, ak sa však staráte iba o svoj zovňajšok a zabúdate na svoje vnútro, vaša krása nedosiahne nikdy svoj plný potenciál.

dívka
 
Pretože krásna nie je len fyzická schránka človeka, ale skutočnosť, že jeden musí byť krásnou bytosťou v prvom rade vo svojom vnútri a sám pre seba. To sa potom prejavuje aj navonok.
Občas sa zabúdame pozerať do svojho vnútra, starať o svoju podstatu a harmóniu. Vezmite si k srdcu tieto tri jednoduché rady, ako si vyšperkovať osobnosť a my vám garantujeme, že zmenu k lepšiemu si vaše okolie všimne omnoho rýchlejšie, než po použití aj tej najluxusnejšej kozmetiky.
 
Seba láska– slovo dnes skloňované pomerne často a preto nie je žiadnym tajomstvom, že ak budete milovať seba, budú vás milovať aj ostatní. Ale ešte niečo zázračné sa stane vo vašom živote. Ak budete milovať toho, kým ste, opekniete. Seba láska znamená prijatie samého seba, absolútne stotožnenie sa so svojim bytím. Je dôležité začať vždy od seba. Ak budeme milovať samých seba, budú nás milovať aj ostatní, pretože to značí, že sme si vedomí svojich hodnôt a tieto hodnoty potom ocení aj okolie. Ak stále úplne nerozumiete, skúste sa zamyslieť nad slovami známeho Paula Coelha:
„Pokiaľ si schopný vidieť krásu, tak len preto, že ju nosíš v sebe. Pretože svet sa podobá zrkadlu, v ktorom vidí svoj vlastný obraz.“

kráska
 
Meditácia a jej účinky na duševné zdravie človeka si už (konečne) našla miesto aj v našej západnej spoločnosti. Meditáciou sa človek snaží zamerať svoju pozornosť z vonku do vnútra. Je dokázané, že už 2 minúty denne strávených meditáciou vám výrazne zlepší život. Svoje o tom vedia aj ľudia v Google, ktorí si chceli pozitívne účinky meditácie overiť na vlastných zamestnancoch. Preto dobrovoľníkom umožnili, aby si v rámci svojho pracovného času vyčlenili aspoň 2 minúty času na meditáciu. Neskôr porovnávali ich pracovné výsledky a zistili, že tí ktorí sa rozhodli pre meditáciu boli viditeľne pokojnejší, koncentrovanejší a v stresových situáciách sa dokázali efektívnejšie rozhodovať. Vo svojej knihe Work Rules! o tom píše Laszlo Bock, bývala hlava HR v Google.
 
Smejte sa.Veľa a často. Neberte sa príliš vážne ani život nie. Veď to poznáte, že aj tak z neho nevyviaznete živý. Nie je však jedno ako ho prežijete. Je vedecky dokázané, že smiech uvoľňuje do nášho tela látky, ktoré pôsobia ako prirodzené anestetiká. Uvoľňujú sa endorfíny, ktoré vytvárajú miernu eufóriu a súčasne tlmia bolesť. Z biologického hľadiska je pre laikov celkom náročné pochopiť, k akým chemickým procesom pri smiechu dochádza. Pre naše potreby celkom postačí, ak budeme vedieť, že smiech pomáha pri upevňovaní vzťahov, nadväzovaní nových priateľstiev a tiež je skvelým nástrojom pri prekonávaní stresových situácií.