Pri rekonštrukcii ako aj v prípade novej stavby určite narazíme na otázku týkajúcu sa bezpečnosti priestorov. Riešenie vo forme zábradlí tak bude jednou z prvých priorít, s ktorou zabezpečíme bezpečný (a vlastne aj komfortný) pohyb v priestore.

Schodisko, schody, červené

Avšak v súčasnosti platí, že zábradlia už nemusia plniť „len“ svoj ochranný a teda čisto funkčný význam, ale vo veľkej miere dokážu byť tiež kvalitným dizajnovým prvkom, čoho ideálnym príkladom sú tieto prvky vyrobené zo skla. Faktor, akým je sklenené zábradlie cena predstavuje moderné možnosti a trendovú voľbu pre interiér (ako aj exteriér).

Schody v zime, vonku, staršia žena

Takýto typ skleneného zábradlia má tendenciu sa prispôsobiť prakticky všade, no samozrejme predurčenými sú budovy či domy, ktoré si potrpia na moderný a estetický štýl bývania. Vo svojej podstate tieto bezpečnostné prvky spĺňajú požiadavky minimalistického štýlu, kde dominuje jednoduchosť, no pritom viditeľná elegancia. A týmito vlastnosťami sú sklenené prvky špecifické.

  • Či už ide o schodisko, balkón alebo terasu, výsledkom je následne bezpečnosť a komfort, ale vo veľkej miere tiež už spomenutý atraktívny dizajn, čo má takisto vizuálny vplyv na svoje okolie.

V tomto prípade rozhodne stoja za zmienku typické vlastnosti skla, akými sú jeho čistosť, no tiež schopnosť prirodzene prepúštať svetlo či opticky rozširovať priestor.

Interiér, výhľad na more

Celkový efekt je však cítiť aj z ľahkosti tohto materiálu, ktorý poskytuje určitý pocit voľnosti a odvzdušnenia. V nedávnej minulosti sme si typ skleneného zábradlia spájali možno s firemnou budovou, podnikom, obchodnými a administratívnymi priestormi,… ale dnes sa stávajú obľúbenou súčasťou takisto bežných rodinných interiérov alebo exteriérov. Tak ako sa hodia povedzme na balkón, veľmi dobre ukážu tiež v spojitosti s vnútorným schodiskom, kde majú tendenciu dizajnovo zmodernizovať okolitý priestor.