Každý z nás dobre vie, čo je to klimatizácia. Je to zariadenie, ktoré dokáže spríjemniť a ochladiť dusný, horúci, suchý a ťažko dýchateľný vzduch ako šibnutím čarovného prútika. Klimatizácia síce dokáže aj zvýšiť teplotu v miestnosti, avšak túto jej funkciu využíva len málokto. Jej správne fungovanie je ďaleko viac žiadané v letných mesiacoch ako jún, júl a august, kedy sa ortuť v teplomeri dokáže vyšplhať do závratných výšin. Klimatizácia nielenže do vzduchu dodáva vlhkosť, ale taktiež zabraňuje nášmu organizmu, aby sa prehrial. To by mohlo mať katastrofálne, v niektorých prípadoch až smrteľne následky.

Klimatizácia

Aku klimatizáciu si vybrať? Výrobcovia ponúkajú množstvo bytov, takže výber nie je vždy rýchly a jednoduchý. Klimatizácie sa vo všeobecnosti delia do dvoch základných skupín, a to na vonkajšie a vnútorné. Pod každú z týchto skupín spadá ešte niekoľko druhov klimatizácii. Pod vonkajšie možno zaradiť mono-split, ktorá je ideálnou voľbou pre chladenie jednej miestnosti. A multi-split, tá má na seba pripojených 2-5 zariadení.

Vo vnútorných klimatizáciách je klimatizácia klasická, kazetová, kanálová a parapetová. Klasické klimatizácie sú aktuálne najpopulárnejšie na trhu. Kazetové klimatizácie sú určené do budov a miestnosti s kazetovým stropom, teda napríklad do reštaurácií. Kanálové klimatizácie bývajú ukryté najčastejšie v sadrokartóne a nakoniec klimatizácie parapetné. Tie sa montujú pod parapety, kde môžu v prípade potreby fungovať aj ako efektívne radiátory, ktoré vykúria miestnosti počas treskúcich zím a chladných rán.

Klimatizácia

Kde najvýhodnejšie zohnať klimatizáciu s možnosťou montáže u Vás doma, prípadne tam, kde potrebujete? Špičkové klimatizácie a ich široký výber nájdete jedine na e-shope masterklima.sk! Vyškolení profesionáli s dlhoročnými skúsenosťami a praxou Vám s radosťou zabezpečia kvalitnú montáž s individuálnym prístupom ku každej jednej zákazke. Neobávajte sa – odborný prístup z ostáva a nemenný a naďalej ostáva jednou z charakteristických vlastností spoločnosti MASTERKLIMA s.r.o! Kliknite na montáž klimatizácie Trnava a neoľutujete!