So schodmi prichádzame do kontaktu pravidelne, v podstate každý deň. Akonáhle sa za celý týždeň stretneme so schodiskami na vzájomne odlišných miestach, každé schodisko rozpráva iný príbeh, no čo je pre nás dôležitejšie- každé schodisko má iné prevedenie a zatiaľ, čo nás na jednom čaká istý komfort a bezpečie, na druhom máme čo robiť, aby sme sa nespadli na zadok. Rozdiel vidíme aj po vizuálnej stránke a vlastne už na prvý pohľad dokážeme rozlíšiť- Po týchto schodoch sa mi pôjde pohodlne, no a pri chôdze po týchto ma čaká určitý adrenalín na čele s ich nevskusným prevedením a znakom opotrebovanej staroby. K celkovému prevedeniu schodiska, respektíve k jeho faktorom komfortu sa k najpodstatnejším doplnkom radí vhodný typ zábradlia, ako aj to, z akého pozostáva materiálu, pričom napríklad populárnou voľbou moderných interiérov sa stáva elegantné Sklenene zábradlie.

schody se zábradlím

  • Celkový pocit z chôdze však ovplyvňuje aj výška umiestnenia, pod vizuálny efekt sa zasa podpisuje aj jeho opotrebovanosť či poškodený náter zábradlia, no v prípade skla máme problém s údržbou prakticky vyriešený a hlavu si nemusíme lámať ani s jeho farbou, číre sklo pôsobí skutočne elegantne.
  • Tento typ zábradlia je ideálny predovšetkým do interiéru a to najmä v prípade modernej domácnosti, takisto seriózne pôsobiaceho podniku či firmy.

schodiště v baráku

Zábradlie so sklenenou výplňou je však rovnako skvelou voľbou aj v prípade balkóna. Viacerí máme vo zvyku podliehať módnym trendom a prejavuje sa to aj na výzore budov, ako aj ich interiéri. Takisto nás ako prvá upúta najmä otázka dizajnu a materiálu, pričom sklo pôsobí naozaj luxusným dojmom a zároveň poskytuje estetické vlastnosti, ktorými oživí, respektíve zmodernizuje okolitý priestor, či už v okolí schodiska alebo balkóna. K jeho kvalitatívnym stránkam takisto môžeme spomenúť priepustnosť skla, respektíve prirodzeným spôsobom šíri svetlo po celom interiéri a to oceníte najmä v priestoroch, kde chýbajú okná.